14.03.2017
Odpowiednie dać tańcowi słowo. Czwartkowe rozmowy o tańcu
Data repertuaru

Odpowiednie dać Tańcowi słowo to cykl spotkań, który porusza najistotniejsze zagadnienia związane z przestrzenią sztuki choreograficznej w kontekście eksperymentu.

Patrząc na historię tańca współczesnego trudno nie zauważyć jego powiązań z awangardą, mimo rzadko stosowanej rzeczonej terminologii w tym obszarze. Niemniej modernistyczny taniec jest utkany z elementów charakterystycznych dla sztuki awangardowej jak: estetyzm, eksperymentowanie z formą ekspresji ruchowej, elitaryzm, podobnie dzieje się w pojawiających się kolejno nurtach kontestujących minione programy estetyczne: postmodern dance, Tanztheater, taniec konceptualny aż po współczesne praktyki choreograficzne.

Awangardowy charakter tańca ze względu na swoją istotę nie wykształcił tak precyzyjnej terminologii, dlatego osadzenie w słowie tej przestrzeni sztuki ma znamiona wyzwania, ale i przedsięwzięcia eksperymentalnego. Pragniemy otworzyć przyjazną przestrzeń do dialogu pomiędzy artystami, widzami, krytykami oraz kuratorami. Chcemy współtworzyć dyskurs o tańcu, nowej i dawnej choreografii.

Dyskusję panelową poprzedzi prezentacja fragmentu powstającej właśnie premiery "Wieczorów Dziadowskich: Tryptyku”. 

Kuratorka/moderatorka: Anna Królica

Polski Teatr Tańca / Kozia 4, godz. 18.00

Wstęp wolny

Zapraszamy też na kolejne spotkanie 18.05.2017 godz. 18.00

Miasto

Poznań