09.07.2021
GaGa/people - Warsztaty | Gosia Mielech
zdjęcie tancerki Gosi Mielech. Artystka widoczna jest od pasa w górę, jest ubrana w żółty podkoszulek. Ręce ma uniesione w górę.

LABORATORIA TWÓRCZE: tańczyMY na Taczaka! | Gosia Mielech

GaGa/people to zajęcia otwarte dla każdego, w każdym wieku (choć przeznaczone dla osób powyżej 16. r.ż.), bez konieczności posiadania jakiegokolwiek wcześniejszego doświadczenia tanecznego czy ruchowego. Zarówno warsztaty GaGa/dancers (dla profesjonalistów), jak i GaGa/people zawsze prowadzone przez tancerzy, którzy pracowali z Ohadem Naharinem. Trwają godzinę.

Nauczyciele prowadzą uczestników poprzez serię wskazówek do ruchu, które są zaprojektowane jako ciągły proces. Zamiast powtarzać czyjś ruch, uczestnik aktywnie eksploruje zadania, odkrywając własne interpretacje informacji i wykonania ruchu. Zajęcia GaGa/people oferują twórczą strukturę, która pozwala nawiązać kontakt z własnym ciałem i wyobraźnią, wzmocnić świadomość ciała, poprawić elastyczność i pewność siebie, a także doświadczać przyjemności ruchu w przyjaznej, inkluzywnej atmosferze.

Wskazane jest ćwiczenie w wygodnym stroju sportowym, będąc przygotowanym do tańczenia boso lub w skarpetkach. Warto też wziąć butelkę wody i ręcznik, by skorzystać z nich po zajęciach.

GaGa jest językiem ruchowym opracowywanym przez wiele lat przez Ohada Naharina i stosowanym w codziennym treningu i praktyce tanecznej Batsheva Dance Company. Język GaGa jest nieustannie rozwijany i pogłębiany, opiera się na przekonaniu, że ruch ma leczącą, dynamiczną i nieustannie zmieniającą się moc. GaGa jest nowym sposobem zdobywania wiedzy i samoświadomości przez ciało. Oferuje sposób odkrywania i wzmacniania ciała oraz zwiększania elastyczności, pewności siebie i zakresów ruchu, jednocześnie uwalniając zmysły i wyobraźnię. GaGa podnosi świadomość własnych fizycznych słabości, przebudza odrętwiałe obszary ciała, obnaża fizyczne „zafiksowania” i oferuje sposoby ich eliminacji.

Praca ta wzmacnia instynktowny ruch i łączy ruch świadomy z nieświadomym, pozwala na doświadczanie swobody i przyjemności w prosty sposób, w przyjemnej przestrzeni, w wygodnym ubraniu, przy muzyce, każdy w indywidualnym ruchu z innymi.

Warsztaty GaGa/people z Gosia Mielech realizowane są w ramach letniego cyklu Laboratoriów Twórczych - tańczyMY na Taczaka!  Cechą wspólną wszystkich zajęć będzie pobudzanie kreatywności i inwencji ruchowej, wierzymy bowiem, że twórczy pierwiastek obecny jest zawsze, kiedy człowiek tańczy lub świadomie się porusza. Więcej informacji o programie: Laboratoria Twórcze

 

Na warsztat zapraszamy 23 lipca, g. 18.00 lub 24 lipca g. 12.00.

Koszt udziału w zajęciach: 30 zł. Bilety dostępne są za pośrednictwem serwisu: bilety24.pl

 

Gosia Mielech - jest tancerką, choreografką, nauczycielką GAGA, pedagożką tańca oraz założycielką projektu artystycznego DanceLab. Jest absolwentką Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Poznaniu. W latach 2007-2012 była solistką w Polskim Teatrze Tańca. Tańczyła w całym repertuarze PTT, współpracowała m.in z Ohadem Naharinem, Yossi Bergiem, Jackiem Przybyłowiczem, Yoshifumi Inao, Ewą Wycichowską, Gunhild Bjørnsgaard, Pauliną Wycichowską, Thierry Vergerem.

Jej najnowszy spektakl zatytułowany „FearLess”, został zakwalifikowany do Polskiej Sieci Tańca w sezonie 2020/2021. Dotychczas prezentowany był w Polsce, Norwegii oraz w Indiach. 

Artystka otrzymała Stypendium twórcze z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na kreację spektaklu teatru tańca.

Związana jest z DanceLab – projektem artystycznym, który założyła w 2012 roku. Przez lata istnienia DanceLab, stworzyła choreografie i wyprodukowała spektakle: „FearLess”, „Sababa”, „NILREB”, „Anonymous”, „I’mperfect”, które prezentuje zarówno w Polsce, jak i na świecie.

Jest gościnnym nauczycielem, w Szkockim Teatrze Tańca, Bangkok City Ballet (Tajlandia), Regionteater Väst (Szwecja), ilDance (Szwecja), T.H.E Dance Company (Singapur), Lasalle – Collage of the Arts (Singapur), Polskim Teatrze Tańca, Operze Narodowej w Warszawie, Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie, Ogólnokształcącej Szkole Baletowej w Poznaniu. 
Prowadzi warsztaty z: GaGa, tańca współczesnego, M.O.V.E., improwizacji zarówno w Polsce, jak i za granicą - w Nowej Zelandii, Niemczech, Szwecji, Norwegii, Belgii, Szkocji, Francji, Austrii, Tajlandii, Indonezji, Singapurze, Indiach, Izraelu.

Jest twórczynią GoPiYoga – autorskiej formy ruchu przeznaczonej dla tancerzy i nie tylko.