26.10.2017
ODPOWIEDNIE DAĆ TAŃCOWI SŁOWO. CZWARTKOWE ROZMOWY O TAŃCU
Rozmowy o tańcu, Polski Teatr Tańca, Marta Keil, Julia Hoczyk,

„ODPOWIEDNIE DAĆ TAŃCOWI SŁOWO”. CZWARTKOWE ROZMOWY O TAŃCU

Festiwal jako instytucja kultura?

Spotkanie wokół nowo wydanej książki Odzyskiwanie tego, co oczywiste. O instytucji festiwalu pod red. Marty Keil

 

„Odpowiednie dać Tańcowi słowo” to cykl rozmów, poruszających zagadnienia związane z eksperymentalną sztuką tańca współczesnego. Chcemy, aby w Polskim Teatrze Tańca tradycją stały się regularne spotykanie z widzami wokół aktualnych zagadnień, związanych z przestrzenią sztuki choreograficznej w kontekście eksperymentu.

Podczas październikowego spotkania będziemy dyskutować o innym spojrzeniu na   rolę i miejsce festiwalu w kulturze, będziemy rozważać nad możliwościami, które otwiera dla kuratorów i artystów. Pretekstem do podjęcia rozmowy jest nowo wydana książka Odzyskiwanie tego, co oczywiste. O instytucji festiwalu pod red. Marty Keil. Publikacja została wydana przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego i Konfrontacje Teatralne.

Jak pisze Marta Keil, kuratorka Konfrontacji Teatralnych oraz redaktorka książki: „Podstawowym założeniem książki jest wyrysowanie mapy kontekstów myślenia o festiwalu jako jednej z ważnych współczesnych instytucji sztuki”.

Od października do grudnia będziemy podczas spotkań rozmawiać o najnowszych publikacjach, dotyczących tańca na rynku wydawniczym w Polsce. Zapraszamy do rozmów autorki i autorów książek oraz ekspertów.

fot. Andrzej Grabowski

Wstęp wolny

26 października o godz. 18.00

Polski Teatr Tańca / Aula Baletowa / Kozia 4

Kurator projektu/Prowadzenie: Anna Królica

Uczestnicy: Julia Hoczyk, Marta Keil, Iwona Pasińska