11.04.2018
Wesele. Poprawiny | Dzień Teatru Publicznego 2018
Data repertuaru
Wydarzenie
300 gr

#dzieńteatrupublicznego #bilet300groszy #groszegrająrolę 

12 maja 2018 | DZIEŃ TEATRU PUBLICZNEGO | Bilet do teatru za 300 groszy | "WESELE. POPRAWINY"

www.dzienteatrupublicznego.pl
______________________________________

12 maja 2018 po raz czwarty obchodzić będziemy Dzień Teatru Publicznego. Pomysł ten zrodził się w 2015 roku, kiedy teatr publiczny w Polsce świętował 250-lecie swojego istnienia. Majowa akcja biletu za grosze, w którą zaangażowało się wówczas 100 teatrów publicznych w całej Polski, była jednym z najważniejszych wydarzeń obchodów i cieszyła się wielkim powodzeniem. Na widowniach zasiadło blisko 50 tysięcy widzów – także, a może przede wszystkim, tych, którzy do teatru zaglądają rzadko lub wcale. Ten entuzjazm udało się utrzymać w kolejnych latach.

W tegorocznej akcji „Bilet do teatru za 300 groszy” z okazji Dnia Teatru Publicznego znów weźmie udział dokładnie 100 teatrów z 39 polskich miast. Sprzedaż biletów – prowadzona tylko w kasach teatrów – rozpocznie się 12 maja, ale spektakle będą wystawiane przez cały tydzień – aż do 20 maja. O tym, że w teatrze „grosze grają rolę” przypominać będzie symboliczna cena biletu, która wyniesie w tym roku 300 groszy (3 zł).
______________________________________

Z badania ekonomicznego teatrów, które na nasze zlecenie przeprowadzili ekonomiści Szkoły Głównej Handlowej, wynika, że 1 złotówka dotacji samorządowej przynosi nieco ponad 3 zł przychodu dla gospodarki regionu, w którym teatr stale pracuje. To świetna wiadomość dla organizatorów – samorządów wszystkich szczebli. Mamy dowód na to, że teatr publiczny nie jest generatorem straty, ale wręcz przynosi zysk. Nie musi być kłopotem i problemem, ale może być prawdziwą inwestycją.
______________________________________

 

W tym szczególnym dniu serdecznie zapraszamy Państwa na spektakl „Wesele. Poprawiny”! Zgodnie z regulaminem akcji bilety w cenie 300 groszy nabyć będzie można tylko 12 maja 2018 r. w bezpośredniej sprzedaży, którą będziemy prowadzili na naszym stoisku na Starym Rynku w Poznaniu w godzinach od 12:00 do 16:00. 

 

instytut teatralny

 

mkidn logotyp

 

Miasto

Poznań