18.05.2018
"Inicjacja" w finale międzynarodowego konkursu filmowego

Wyprodukowany przez Polski Teatr Tańca film „Inicjacja” w reżyserii Iwony Pasińskiej, z muzyką Jacka Sieniewicza, w scenografii Andrzeja Grabowskiego i wykonaniu artystów – tancerzy Polskiego Teatru Tańca znalazł się w finale międzynarodowego konkursu filmów krótkometrażowych (DADC International Short Dance Film Competition), organizowanego w ramach 8. edycji DesArts//DesCinés Festival w Saint-Etienne we Francji.

Tegoroczny konkurs odbywa się pod hasłem „Mutacje: od intymności do globalizacji („Mutations: from intimacy to globalization". W jury zasiadają aktywni na scenie międzynarodowej artyści reprezentujący dziedziny filmu i tańca: Helena Jonsdottir, autorka filmów i programatorka Physical Cinema Festival Reykjavik, Chrysanthi Badeka, choreograf, artysta wideo, współdyrektor Athens Videodance Project, Virginie Combet, twórczyni filmów oraz dyrektor Cinécorps Festival (Paris/Strasbourg) oraz Davide Finelli, choreograf i performer. W piątek 18 maja ogłoszą oni 3 Zwycięzców Konkursu – laureata Grand Prix, Nagrody Specjalnej Jury oraz Nagrody Publiczności.

Nagroda Publiczności przyznawana jest w trybie głosowania online. Oto link do strony, na której do 18 maja mogą Państwo oddawać swoje głosy na filmy, w których gronie znalazła się też „Inicjacja”.

http://desartsdescines.org/competition/4419-2/la-selection-officielle-4/

Po ogłoszeniu werdyktu Jury na stronie internetowej DesArts//DesCinés Festival wyświetlone zostaną nagrodzone filmy oraz produkcje nadesłane przez gości festiwalu w trybie pozakonkursowym.

DesArts//DesCinés Festival jest wydarzeniem kulturalnym łączącym obszary sztuk filmu i tańca. Obejmuje spektakle, projekcje, dyskusje, warsztaty oraz projekty partycypacyjne, otwarte dla dzieci i dorosłych oraz osób z niepełnosprawnościami. Tegoroczna edycja koncentruje się na zagadnieniach osobistej transformacji i globalnej migracji.

Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych DADC organizowany jest w ramach DesArts//DesCinés Festival od 2015 roku.

 „Inicjacja” jest w tym roku jedynym polskim filmem, który znalazł się w oficjalnej selekcji konkursowej DADC.

Więcej o „Inicjacji”

Link do filmu