19.05.2018
"Wesele. Poprawiny" wraz z seniorami Movements Factory w CK Oskard w Koninie
foto

Najbliższy spektakl Polskiego Teatru Tańca odbędzie się w sobotę 19 maja o godz. 19.00 w Cenrum Kultury "Oskard" w Koninie. Zapraszamy na „Wesele. Poprawiny” w reżyserii Marcina Libera, spektakl czerpiący z polskich tradycji weselnych i „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. Co ten międzypokoleniowy dialog z Wyspiańskim, seans zbiorowej pamięci, powie nam o nas samych i dzisiejszej Polsce? – pytają twórcy spektaklu. Poszukajmy odpowiedzi wspólnie z artystami!

„Wesele. Poprawiny”

reżyseria: Marcin Liber

scenografia i kostiumy: Mirek Kaczmarek

muzyka: RSS B0YS

ruch: artyści Polskiego Teatru Tańca

opieka dramaturgiczna: Magdalena Zaniewska

opieka choreograficzna: Iwona Pasińska

występują: Urszula Bernat-Jałocha, Julia Hałka, Paulina Jaksim, Katarzyna Kulmińska Katarzyna Rzetelska, Sandra Szatan, Emily Wong, Marta da Pinto, Kacper Bożek, Maciej Cymorek, Jerzy Kaźmierczak, Zbigniew Kocięba, Paweł Malicki, Michał Przybyła, Adrian Radwański, Dominik Więcek oraz seniorzy i juniorzy z grupy Movements Factory

produkcja: Polski Teatr Tańca

współprodukcja: Centrum Kultury ZAMEK

*Podczas przedstawienia wykonawcy będą częstować widzów naparstkiem wódki

Więcej o spektaklu: „Wesele. Poprawiny”

Prezentacja odbywa się w ramach projektu fundacji Movements Factory "Wesele - Poprawiny" - społeczny wymiar spektaklu Polskiego Teatru Tańca.”  Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

sww

Spektakl bierze udział w IV edycji Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej "Klasyka Żywa".

belka

fot. Andrzej Grabowski