23.06.2018
Pokazy "Inicjacji" w USA
inicjo

„Inicjacja”, artystyczny film krótkometrażowy w reżyserii Iwony Pasińskiej i wykonaniu artystów – tancerzy Polskiego Teatru Tańca, został wybrany do programu ADF's Movies By Movers Film Festival – festiwalu „ruchomych obrazów i poruszających się ciał”, dedykowanego filmom tańca. Prezentacja utworu odbędzie się latem w Nasher Museum of Art w Duke University w Durham oraz jesienią w  Appalachian State University in Boone (Północna Karolina, Stany Zjednoczone).

Produkcja filmowa Polskiego Teatru Tańca znalazła się w gronie filmów z całego świata, m.in. Kanady, Izraela, Australii, Wielkiej Brytanii, Finlandii, Szwecji czy Irlandii. Pokaz filmu w Nasher Muzeum w Durham będzie można zobaczyć 23 czerwca tego roku o godz. 14.00.

ADF (American Dance Film) Movies by Movers w obecnym kształcie organizowany jest od 2016 roku. Celebruje dialog toczący się pomiędzy kamerą i ciałem. Pokazuje efekty łączenia ulotnej sztuki ruchu i trwałości filmowej rejestracji. Posługując się pojemną definicją tańca, otwiera się na takie formy ruchu, jak taniec współczesny, balet, jazz, akrobatyka, parkour, łyżwiarstwo czy sport. W jego formule mieszczą się również różnorodne gatunki filmowe, technologie cyfrowe i eksperymentalne, filmy dokumentalne, sfilmowane choreografie, animacje, prace studentów. Nadrzędnym celem festiwalu jest inspirowanie do przesuwania granic w sztuce i pojęciowej redefinicji.

Więcej o festiwalu.

Więcej o filmie.

Link do filmu.