05.06.2018
Laboratorium działania | LABORATORIA TWÓRCZE 2018
laboratoria twórcze

Wyobrażamy sobie „Laboratoria” jako specyficzną przestrzeń do nabywania nowych kompetencji, poszukiwań twórczych, zdobywania nowej wiedzy i umiejętności. Tym projektem wychodzimy naprzeciw pojawiającemu się nowemu modelowi funkcjonowania kultury, w którym wspólna praktyka to nierzadko badania i/lub praca laboratoryjna.

 

Laboratorium działania

 

28.08-31.08.2018 I g. 19.00 – 22.00 I Miejsce: AULA

 

Laboratorium działania to pięciodniowy blok zajęć skoncentrowany wokół praktyki reżyserskiej.

Prowadzenie: Weronika Szczawińska

Weronika Szczawińska (ur. 1981) Reżyserka, dramaturżka, kulturoznawczyni. Absolwentka Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych na Uniwersytecie Warszawskim. Reżyserię studiowała w warszawskiej Akademii Teatralnej. Nominowana do Paszportu Polityki 2014 w kategorii „Teatr” za „konsekwentne budowanie własnego języka teatralnego”. Współpracowała z teatrami w całej Polsce, m.in. z Teatrem Polskim w Bydgoszczy, Narodowym Starym Teatrem w Krakowie, niezależnym teatrem Komuna Warszawa, Teatrem Dramatycznym w Wałbrzychu, Teatrem im. Bogusławskiego w Kaliszu, a także ze Slovensko mladinsko gledališče w Lublanie. Autorka spektakli i performansów (tworzonych często we współpracy z galeriami sztuki - np. Galerią Labirynt w Lublinie czy warszawską galerią Zachęta). Stale współpracuje z Agnieszką Jakimiak, Piotrem Wawrem jr, Krzysztofem Kaliskim i Agatą Maszkiewicz. Jej najnowsze przedstawienie to "Genialna przyjaciółka" na podstawie powieści Eleny Ferrante (Wrocławski Teatr Współczesny 2018). Obecnie przygotowuje spektakl Lawrence z Arabii w warszawskim Teatrze Powszechnym.

***

Zgłoszenia na laboratorium działania prosimy przesyłać na adres: a.krolica@ptt-poznan.pl

O wynikach naboru uczestnicy zostaną powiadomieni indywidualnie drogą mailową na adres podany w zgłoszeniu do 25 lipca 2018 roku. Udział w laboratoriach jest bezpłatny*, o ile uczestnik będzie obecny na wszystkich zajęciach.

 

Co ma zawierać zgłoszenie?

Zgłoszenie powinno zawierać: list motywacyjny z CV oraz informację o oczekiwaniach uczestnika.

REGULAMIN LABORATORIÓW TWÓRCZYCH 2018

 

Kuratorka: Anna Królica

Organizator: Polski Teatr Tańca

Partnerzy:

 

Pobierz obrazki

 

 

logotyp młyńska 12

Instytut Teatru i Sztuki Mediów

Szkoła Baletowa im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej