16.06.2018
Od 16 czerwca w naszym repertuarze nowy spektakl - NO MORE TEARS!
no more tears

16 i 17 czerwca o godz. 20.00 zapraszamy do Sali Wielkiej CK Zamek przy ul. św. Marcin 80/82 w Poznaniu na premierę spektaklu „No more tears” w reżyserii Iwo Vedrala.

NO MORE TEARS

Reżyseria: Iwo Vedral

Asystent reżysera: Dominik Więcek

Choreografia: Krystyna Lama Szydłowska

Muzyka: Dawid Dąbrowski

Scenografia, kostiumy: Paula Grocholska

Dramaturgia: Michał Kurkowski

Reżyseria światła: Aleksander Prowaliński

Video: Kuba Falkowski

Występują i współtworzą: Julia Hałka, Paulina Jaksim, Katarzyna Kulmińska, Żaneta Majcher, Katarzyna Rzetelska, Sandra Szatan, Emily Wong, Kacper Bożek, Maciej Cymorek, Jerzy Kaźmierczak, Zbigniew Kocięba, Michał Przybyła, Adrian Radwański, Dominik Więcek

O spektaklu:

(I.Vedral)

No More Tears - obiecywała reklama szamponu na początku lat 90-ych. Promienny uśmiech Barbary Piaseckiej-Johnson, właścicielki koncernu, przybywającej do Polski w czerwcu 1989 roku dawał nadzieję, że bolesny proces ustrojowej transformacji również obędzie się bez łez.

Barbara - Polka z ujmującym uśmiechem, typowo polskim lub całkowicie amerykańskim, imigrantka, służąca w domu milionerów, wreszcie jedna z najbogatszych kobiet świata, wdowa po potentacie w branży farmaceutycznej, starszym od niej o ponad czterdzieści lat Sewardzie Johnsonie, kolekcjonerka dzieł sztuki, filantropka, dobrodziejka polskiej Solidarności.

Kiedy w czerwcu 1989 przybywa do Gdańska własnym samolotem w powietrzu unosi się klimat oczekiwania, przeczucie nadchodzącej zmiany, rozbudzona religijna tęsknota:

"Leżę na łące pośród koniczyny. Koniczyna jest czterolistna. Jestem głodna, jak cała nasza rodzina. I wtedy słyszę głosy, które mówią, że powinnam wyruszyć w świat i kupić wielkie dzieła sztuki, aby próbować pomóc zniewolonej Polsce". (B. Piasecka-Johnson)

************************

Partner wydarzenia:  Malta Festival Poznań 2018.

malttsa

Współorganizatorzy premiery: 

sww

zamek

Patroni medialni Roku Bogów:

pasek

Przypomnijmy, że autorska koncepcja spektaklu „No more tears” zwyciężyła w ogólnopolskim konkursie pn. „Wieczór boski” na realizację premiery w ramach Roku Bogów 2018, którego organizatorem był Polski Teatr Tańca w ramach Roku Bogów.

Bilety na w cenie 15 zł będzie można kupić na ww.bilety24.pl, na stronie www.malta-festival.pl oraz w Centrum Informacji Miejskiej w Poznaniu przy ul. Ratajczaka 44, od 22 maja, od godz. 12.00.

Bilety na 16 czerwca 

Bilety na 17 czerwca 

Biogramy twórców

W spektaklu używane są silne światła stroboskopowe! Osoby wrażliwe na ten rodzaj oświetlenia prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.