22.06.2018
Sukces "Inicjacji" - tym razem w Norwegii!
inic

Po sukcesach we Francji i w USA oraz w ramach międzynarodowej sieci dystrybucji i promocji filmów krótkometrażowych „Short to the point” przyszła kolej na Norwegię. „Inicjacja” w reżyserii Iwony Pasińskiej i wykonaniu zespołu Polskiego Teatru Tańca znalazła się w oficjalnej selekcji filmów zgłoszonych do trzeciej edycji konkursu RIFF: R.E.D. International Film Festival.

Misją tego festiwalu jest budowanie mostów pomiędzy różnymi gatunkami sztuk performatywnych, w szczególności tańca, filmu i sztuk wizualnych. Organizatorzy pragną pokazywać dzieła filmowe, których twórcy kładą duży nacisk na ruch i taniec, lecz także interdyscyplinarną ekspresję. Nazwa festiwalu nawiązuje do znaczenia słowa „riff” w jazzie, w której oznacza improwizowaną i energetyczną frazę muzyczną, będącą wyrazem nieskrępowanej twórczej wyobraźni i łączącą się z ideą wolności w kreacji.

Festiwal narodził się w lipcu 2015 roku. Odbywa się w miejscowości Eina, w okolicach Oslo. Bazą dla tego przedsięwzięcia jest R.E.D. (Residency Eina Danz), stwarzający przestrzeń dla rozwoju sztuki i kultury poprzez całoroczny program rezydencyjny, obejmujący działalność domu produkcyjnego oraz sceny dla tańca, filmu, sztuki i interdyscyplinarnej ekspresji.

Fot. A. Grabowski 

Więcej informacji:http://www.riff-festival.com/