25.07.2018
Znamy wyniki naboru na Laboratoria Twórcze!

Ogłosiliśmy wyniki naboru na Laboratoria Twórcze, adresowane do studentów szkół artystycznych i młodych twórców, organizowanych w tym roku po raz drugi przez Polski Teatr Tańca. Serdecznie dziękujemy za nadesłane zgłoszenia i przypominamy, że informację o ostatecznym składzie grup w ramach Laboratorium technologicznego, Laboratorium ruchu, Laboratorium działania z reżyserem i Laboratorium słowa zostały przekazane drogą mailową na wskazane przez Państwa adresy.

Uczestników Laboratoriów prosimy o zapoznanie się z regulaminem.

Jednocześnie przypominany, że wciąż czekamy na seniorów, którzy pragną wziąć udział w Laboratorium wieku. Zapraszamy do nadsyłania zgłoszeń na adres a.królica@ptt-poznan.pl lub przekazywania informacji telefonicznie, tel. (61)8524242, 

Otwarty charakter ma natomiast Dancing Poznań -  cykl pięciu potańcówek skierowanych do wszystkich mieszkańców Poznania. W dniach od 27.08 - 31.08.2018  w g. 18.00 – 19.00 na Dziedzińcu Szkoły Baletowej będzie okazja do wspólnego tańczenia przy rytmach różnorodnej muzyki. Za stolikiem DJ stanie Sebastian Cedro, a w rolę prowadzącego  potańcówki wejdzie Robert Chodyła. Każdy wieczór będzie odbywał się pod innym tanecznym hasłem. Planujemy zaprosić uczestników do włączenia się do wspólnej zabawy także przez propozycję odpowiedniego stroju bądź element stosowny do proponowanej stylizacji na przykład: wachlarz, wianek z kwiatów czy kaszkiet. Wstęp na spotkania z tańcem wolny.

Przypomnijmy, że Laboratoria Twórcze opierają się na pracy procesowej w zintegrowanych działaniach interdyscyplinarnych sztuk. Wyobrażamy sobie „Laboratoria” jako specyficzną przestrzeń do nabywania nowych kompetencji, poszukiwań twórczych, zdobywania nowej wiedzy i umiejętności. Tym projektem wychodzimy naprzeciw pojawiającemu się nowemu modelowi funkcjonowania kultury, w którym wspólna praktyka, to nierzadko badania i/lub praca laboratoryjna.

Harmonogram laboratoriów:

Kuratorka: Anna Królica
Organizator: Polski Teatr Tańca 
Partnerzy: Movement Factory Foundation
Młyńska 12
Instytut Teatru i Sztuki Mediów
Szkoła Baletowa im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej