07.09.2018
"Inicjacja" w centrum Salonik

Będziemy na Thessaloniki Cinedancefestival! Krótkometrażowy film „Inicjacja” – ubiegłoroczna produkcja Polskiego Teatru Tańca – została zakwalifikowana do oficjalnej selekcji filmów i zostanie zaprezentowana podczas festiwalu, który odbędzie się w dniach od 29 do 30 września tego roku w Salonikach.

Thessaloniki Cinedancefestival (TCI) jest przedsięwzięciem niezależnym o  zasięgu międzynarodowym. Stawia sobie za cel prezentację filmów, których twórcy sięgają po taniec współczesny jako środek wyrazu. Powszechne stosowanie cyfrowej technologii sprawiło, że gatunek filmu tańca zyskał popularność i stał się bardzo różnorodny. Wyobraźnia podpowiada twórcom wciąż nowe drogi rejestrowania i przetwarzania ruchu, a współpraca filmowców, choreografów, tancerzy, artystów wizualnych, kompozytorów czy pisarzy stymuluje rozwój filmu tańca. TCI pragnie pokazywać produkcje, odznaczające się nowatorskim podejściem do filmowania tańca oraz takie, w których współcześni choreografowie i performerzy, rejestrując obraz, przesuwają granice dyskursu i mieszając różne stylistyki.

logos

Pokazy odbędą się w Vitruvian Thing, uznanym centrum sztuk performatywnych usytuowanym w centrum Salonik – drugiego co do wielkości miasta w Grecji, Europejskiej Stolicy Kultury w 1997 roku.

Na zdjęciu: Marta da Pinto i Paulina Jaksim 

fot. Andrzej Grabowski 

Więcej o festiwalu