08.10.2018
Przystanek TEART w Mińsku

8 i 9 października o godz. 19.00  w Central Officers House w Mińsku, podczas International Theatre Forum TEART, Polski Teatr Tańca zaprezentuje spektakle „Czterdzieści” w choreografii  Jo Strømgrena oraz  „Żniwa” w reżyserii Igora Gorzkowskiego. To kontynuacja rozpoczętego w Berlinie tournée Teatru, obejmującego 5 stolic europejskich. Kolejne przystanki na szlaku Teatru to Wilno, Ryga i Bratysława.

Międzynarodowe Forum Teatralne TEART w Mińsku jest jednym z największych festiwali teatralnych na Białorusi. W tym roku festiwal obejmuje 9 spektakli z Rosji, Litwy, Łotwy, Polski, Belgii, Francji, Finlandii, Wietnamu i Korei Południowej oraz pokazy – w ramach Belarus Open - 10 cieszących się największym uznaniem produkcji białoruskich. W programie znalazły się także lekcje mistrzowskie, otwarte dyskusje oraz spotkania z ludźmi teatru. Bogata historia dotychczasowych edycji festiwalu to prezentacje spektakli nagradzanych na całym świecie, wśród nich tak znanych reżyserów, jak Romeo Castellucci, Pippo Delbono, Yurij Butusov, Lev Dodin, Alvis Hermanis, Grzegorz Jarzyna, Shtefan Kegi, Jan Klata, Oskaras Korsunovas, Krystian Lupa czy Ohad Naharin.

Teatralna podróż Polskiego Teatru Tańca odbywa się w ramach programu dotacyjnego Instytutu Adama Mickiewicza, noszącego nazwę „Kulturalne pomosty”.

Projekt otrzymał dofinansowanie ze środków MKIDN w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na 2017-2021 – rządowego programu łączącego rozmaite inicjatywy, organizowane z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

bel

 

Więcej o festiwalu

Więcej o „Czterdzieści”

Więcej o „Żniwach”

Więcej o programie NIEPODLEGŁA