11.10.2018
"Żniwa" w Wilnie

Wilno to kolejna europejska stolica, do której zawita Polski Teatr Tańca w ramach Programu Wieloletniego MDKiN NIEPODLEGŁA na 2017-2021 oraz programu dotacyjnego Instytutu Adama Mickiewicza „Kulturalne pomosty”. 11 października o godz. 19.00 Polski Teatr Tańca wystąpi na deskach Domu Kultury Polskiej – jednej z większych instytucji polskich na Litwie mającej na celu organizację życia kulturalnego Polaków – prezentując spektakl „Żniwa”.

Spektakl w reżyserii Igora Gorzkowskiego nawiązuje do cyklu prac rolnych, natury i życia człowieka, w planach etnograficznym, antropologicznym i filozoficznym. Jego ascetyczna oprawa wizualna splata się z intensywnością doznań muzycznych, płynących z kompozycji pioniera polskiej muzyki elektronicznej Eugeniusza Rudnika i wykonywanych na żywo przez Adama Struga partii wokalnych, czerpiących z polskiej muzyki tradycyjnej. Kolejne pokazy spektaklu odbędą się 11 października w VEF Culture Palace w Rydze oraz 30 października o godz. 19.00 w A4 – Space for Contemporary Culture w Bratysławie.

Prezentacja „Żniw” współfinansowana jest przez Stowarzyszenie Wspólnota Polska (SWP) ze środków otrzymanych od Kancelarii Senatu w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.

Więcej o spektaklu

Więcej o Domu Kultury Polskiej

belka