26.10.2018
26 października festiwal Scena Otwarta zaprasza na "Wesele. Poprawiny"!
Scena Otwarta

Trwa 8. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca SCENA OTWARTA. W ramach tego wydarzenia kulturalnego, 26 października o godz. 19.00 Polski Teatr Tańca zaprezentuje „Wesele. Poprawiny” w reżyserii Marcina Libera. Inspirowany klasycznym dramatem Stanisława Wyspiańskiego oraz krytyczną obserwacją Polski Anno Domini 2018, spektakl koresponduje z ideą przewodnią tegorocznej edycji festiwalu, którą jest transgresja tradycji i współczesności.

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca SCENA OTWARTA popularyzuje dokonania teatru tańca, gromadząc zarówno artystów doświadczonych, jak i debiutujących. Jest też miejscem wymiany doświadczeń, współuczestniczenia w tańcu terapeutycznym, w konfrontacji konkursowej i w mistrzowskich konsultacjach. W aktualnej odsłonie festiwalu wystąpią Richard Alston Dance Company z Wielkiej Brytanii, Szeged Contemporary Dance Company z Węgier, Kielecki Teatr Tańca, Teatr V6 z Łodzi oraz młodzi, niezależni tancerze.  Artyści poprowadzą dialog z widzami na temat zmieniających się granic interpretacji tradycji i poszukiwania nowoczesności, tak w wymiarze indywidualnym jak i społecznym.

Ambasadorem Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca SCENA OTWARTA jest Jacek Przybyłowicz – artysta, który mocno zaznaczył swoją obecność w 45 – letniej historii Polskiego Teatru Tańca, z którym kilkakrotnie współpracował, realizując „Naszyjnik gołębicy” (2003), „Barocco” (2004) oraz „Jesień – Nuembir” (2008). Przybyłowicz stworzy choreografię wieńczącą sezon jubileuszowy 45 –lecia Polskiego Teatru Tańca, który obchodzimy w sezonie jubileuszowym 2017/2018.

Spektakl bierze udział w IV edycji Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej "Klasyka Żywa".

klasyka żywa

Więcej o festiwalu

Więcej o spektaklu