03.12.2018
Spotkanie z "Inicjacją" w Klubie Krótkiego Kina
inicjacja

W ramach kolejnej odsłony Klubu Krótkiego Kina, 3 grudnia o godz. 19.00, w Nowym Kinie Pałacowym Centrum Kultury „Zamek” w Poznaniu czeka nas spotkanie z krótkometrażowymi filmami tańca, pokazywanymi i nagradzanymi podczas tegorocznego Short Waves Festival w konkursie Dances with Camera. Program projekcji wzbogaca „Inicjacja” w reżyserii Iwony Pasińskiej - produkcja Polskiego Teatru Tańca z 2017 roku, zaprezentowana w ramach pozakonkursowego pokazu „Dances with camera. Polish moves” 2018. 

Dances with Camera to międzynarodowy konkurs krótkometrażowych filmów, których wspólnym językiem jest ruch i taniec. Uczestniczą w nim produkcje z całego świata, odsłaniające przez widzami nieograniczone możliwości fizycznej ekspresji i filmowego obrazowania. Konkurs odsłania bogactwo i różnorodność filmów tańca, których zasięg tematyczny i gatunkowy obejmuje zarówno filmy dokumentalne, fabularne, dokumentalne, animowane, jak i projekty eksperymentalne i choreograficzne impresje.

Klub Krótkiego Kina to cykl regularnych prezentacji filmów krótkometrażowych, odbywający w CK „Zamek”, obejmujący prezentacje produkcji nagradzanych na festiwalach, pokazy tematyczne, spotkania z twórcami. Partnerem cyklu jest Fundacja Ad Arte. Całoroczny program obejmie prezentacje produkcji nagradzanych na festiwalach, pokazy tematyczne, spotkania z twórcami.

Bilety na wydarzenie w cenie 10 zł można kupować w kasie CK „Zamek” oraz na portalu www.bilety24.pl

Wprowadzenie: Emilia Mazik oraz gość specjalny – Regina Lissowska-Postaremczak

Program pokazu 3 grudnia 

Więcej o filmie „Inicjacja” 

Link do filmu 

fot. Andrzej Grabowski 

Na zdjęciu: Kacper Bożek, artysta - tancerz Polskiego Teatru Tańca