18.12.2018
Zapraszamy na premierę koprodukcji Polskiego Teatru Tańca i bodytalk w Warszawie i Poznaniu!

Polski Teatr Tańca w koprodukcji z niemieckim zespołem teatralnym body talk przygotowuje spektakl pt. „Solidaritot I Solidar-Noc”. Wieczór premierowy odbędzie się w trzech odsłonach – 12 i 13 grudnia o godz. 20.00 w Theater im Pumpenhaus w Münster (premiera niemiecka), 18 grudnia, godz. 20.15  w Teatrze Studio w  Warszawa w ramach projektu Scena Tańca Studio "Piąta strona świata”(premiera polska) oraz 20 grudnia o godz. 20.00, w Sali Wielkiej Centrum Kultury „Zamek” (premiera poznańska).

Solidaritot | Solidar-Noc

Reżyseria, choreografia i dramaturgia: Yoshiko Waki i Rolf Baumgart

Muzyka na żywo: Damian Pielka
Scenografia: Mirosław Kaczmarek
Światło: Klaus Dilger
Koordynatorzy ds.produkcji: Maximilian Körner i Robert Chodyła

Koprodukcja: Theater im Pumpenhaus Münster

Występują i współtworzą: Kacper Bożek, Julia Hałka, Paulina Jaksim, Katarzyna Kulmińska, Dominik Kupka, Volodymyr Makovskyi, Paweł Malicki, Michał Przybyła, Adrian Radwański, Katarzyna Rzetelska, Sandra Szatan, Dominik Więcek, Emily Wong

Światła: Przemysław Gapczyński

Obsługa dźwięku: Zuzanna Majewska

Obsługa spektaklu: Daniel Wiśniewski

Obsługa sceny: Grzegorz Potocki, Andrzej Przybyszewski

Czas trwania: 60 minut

Projekt graficzny: Piotr Zdanowicz

Spektakl dla widzów powyżej 18 roku życia.

Polski Teatr Tańca z Poznania (Polska) i bodytalk z Münster (Niemcy) w związku z ostatnimi zakłóceniami życia zadają pytanie: co to oznacza dla nas wszystkich?

W sierpniu 1980 roku rozpoczęło się polskie lato miłości. Dzieci nie mogły doczekać się przebudzenia. W snach niecierpliwie marzyły o pracy w stoczni jako operatorzy dźwigu i elektrycy. Zwodowanymi statkami miały popłynąć ku wolności. Czy zdobywając centrum Europy, dotknęły POLarnego zimna?

Następnego dnia poeci - także ci wielcy - gorzko zapłakali. Boleśniej niż kiedykolwiek upadli, pogrążając się w toni milczenia. A wtedy to słowo zniknęło i język pozostał już bez niego - SOLIDARNOŚĆ.

Pierwsza koprodukcja Polskiego Teatru Tańca z bodytalk JEWROPE została uhonorowana w 2014 roku w Kolonii nagrodą przyznawaną teatrom tańca (Kölner Tanztheaterpreis)

Bilety na spektakl w Münster można kupować na www.localticketing.de, na spektakl w Warszawie - w kasie biletowej Teatru Studio lub na www.bilety.teatrstudio.pl. Publiczność premiery poznańskiej zapraszamy do kasy CK „Zamek” lub na www.bilety24.pl.

Fot. Andrzej Grabowski

logo solidaritot