10.12.2018
Ogłaszamy wyniki na realizację premiery w Polskim Teatrze Tańca! Tańca!
premiera

Znamy już nazwiska osób, które znalazły się w drugim etapie konkursu na realizację premiery w Polskim Teatrze Tańca w Roku Wyklętych 2019. 

W związku z dużą liczbą zgłoszeń i wysokim poziomem merytorycznym nadesłanych prac zdecydowaliśmy się zaprosić do współpracy autorów 4 koncepcji.  

Są to, w kolejności napływu zgłoszeń:

1. Katarzyna Raduszyńska

2. Marta Ziółek / Andrzej Pakuła

3. Krzysztof Prus

4. Ula Kijak 

W związku z decyzją, aby na tym etapie konkursu spotkać się z autorami 4 koncepcji, zmianie ulega § 7 ust. 5 Regulaminu w ten sposób, że o tydzień zostanie wydłużony termin próbnej współpracy z zespołem artystycznym w celu przedstawienia ostatecznej wizji spektaklu

Przypomnijmy, że ideą projektu Rok Wyklętych jest analiza wyklęcia jako takiego - jego różnych aspektów. Pragniemy zainspirować do rozważania sytuacji wyklętych, z różnych powodów, postaci historycznych, fikcyjnych, idei lub rzeczy. Założeniem jest, że spektakl zostanie włączony do stałego repertuaru Polskiego Teatru Tańca i prezentowany wielokrotnie w różnych ośrodkach w Polsce i za granicą. Jego premiera planowana jest na 29 kwietnia 2019 roku, w Międzynarodowym Dniu Tańca.

Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie!