16.12.2018
Ostatnie w tym roku "Wesele. Poprawiny"

16 grudnia o godz. 20.00 w Sali Teatralnej „Impart” pry ul. Mazowieckiej 17 przedstawimy spektakl „Wesele. Poprawiny” – „seans zbiorowej pamięci”, opowiadający o nas samych i dzisiejszej Polsce.

Premiera „Wesela. Poprawin” odbyła się w ramach Roku Guślarzy 2017, w którym w Polskim Teatrze Tańca pragnęliśmy zachęcić do dyskusji nad współistnieniem światów materialnego i duchowego, dawności i teraźniejszość.  Utwór posiłkuje się przetwarzaniem tradycji, towarzyszących polskim zabawom weselnym, ale też doświadczeniami pokolenia Millenialsów, które określa demokracja, kapitalizm, konsumpcja i pop kultura. Jacy jesteśmy my, Polacy, na tle historii wystawiania „Wesel” – pytają twórcy spektaklu. Reżyseruje Marcin Liber, wywodzący się z Poznania twórca kojarzony z nurtem teatru krytycznego, scenografię i kostiumy zaprojektował Mirek Kaczmarek, autorami muzyki jest duet RSS B0YS.

Przypomnijmy, że w sieci miejsc, prowadzonych przez Strefę Kultury Wrocław, Impart jest tą o najdłuższej tradycji – nie tylko historia gmachu, w którym się mieści, sięga końca XIX wieku, ale i sam Impart (choć niekoniecznie pod tą nazwą) obecny jest tu od siedmiu dekad. Dziś przestrzeń przy ul. Mazowieckiej 17 to dwie sceny i klub muzyczny, na których goszczą koncerty, spektakle, pokazy filmów czy jam sessions – także te organizowane w ramach najważniejszych wrocławskich festiwali.

Spektakl bierze udział w IV edycji Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej "Klasyka Żywa”.

 

Belka Klasyka Żywa

Więcej o spektaklu „Wesele. Poprawiny”

Fot. Andrzej Grabowski