15.05.2019
Brzmienie "Polki"
Polka w jubileuszowej szacie

15 maja o godz. 19.00 w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie, w ramach projektu Scena dla tańca odbędzie się prezentacja spektaklu Polskiego Teatru Tańca pt. „Polka”. Spektakl współorganizowany jest przez Instytut Muzyki i Tańca w ramach programu Scena dla tańca 2019. 

Projekt „Brzmienie tańca” zakłada pokazy dwóch tytułów Polskiego Teatru Tańca - „Żniw” i „Polki”  w reżyserii Igora Gorzkowskiego i choreografii Iwony Pasińskiej - powstałych do muzyki znaczących polskich kompozytorów współczesnych. Spektakle współorganizowane są w partnerstwie z filharmoniami, aby z gatunkiem teatru tańca dotrzeć do nowego grona odbiorców - melomanów. W ramach projektu „Polkę” będzie można jeszcze zobaczyć w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie (10 czerwca o godz. 19.00), natomiast „Żniwa” - w Filharmonii Gorzowskiej - Centrum Edukacji Artystycznej (20 września o godz. 19.00) oraz w Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara w Słupsku ( 28 września o godz. 19.00).

Przypomnijmy, że „Scena dla tańca” jest programem własnym Instytutu Muzyki i Tańca, w ramach którego dofinansowywane są projekty pozwalające na regularną obecność spektakli tanecznych na scenach teatralnych i w innych instytucjach prezentujących sztukę w całej Polsce. Program umożliwia także regularne gościnne prezentacje spektakli tańca na scenach tanecznych w całym kraju. Sceny repertuarowe oraz inne placówki instytucjonalne zajmujące się na co dzień prezentacją sztuki i dysponujące odpowiednim zapleczem infrastrukturalnym mogą w ramach programu nawiązywać współpracę z zawodowymi niezależnymi artystami i zespołami tańca lub z zawodowymi tanecznymi zespołami instytucjonalnymi

fot. Andrzej Grabowski

IMIT

 

Więcej o spektaklu „Polka”

Więcej o spektaklu „Żniwa”