24.06.2019
Polski Teatr Tańca na Malcie: Obiecana Ziemia Obiecana
Obiecana Ziemia Obiecana

Trwa program Polskiego Teatru Tańca na Malta Festival Poznań 2019. 24 czerwca o godz. 21.00 zapraszamy do pawilonu MP2 Międzynarodowych Targów Poznańskich na spektakl „Obiecana Ziemia Obiecana” w reżyserii Katarzyny Raduszyńskiej i w choreografii Artura Bieńkowskiego. 

Spektakl Polskiego Teatru Tańca jest epicką opowieścią o naszych dziejach, czytanych jako odwieczna historia wykluczania, które stało się jedną z podstawowych zasad, rządzących naszym dzisiejszym światem. My, Homo Sapiens – jesteśmy rzeczywiście najbardziej rozwiniętym gatunkiem, który kiedykolwiek zasiedlał naszą planetę, ale zapomnieliśmy, że wraz z przywilejami idą w parze także obowiązki. Wciąż chętnie korzystamy z przywilejów, przyjmujących niekiedy karykaturalne formy takie jak wyzysk, niewolnictwo, rasizm, cenzura, dyskryminacja, prawo do stawiania się ponad innych i karania ich, deportacje i wiele, wiele innych. Próbując zrozumieć, dlaczego tak bardzo poniosła nas pycha i przekonanie o własnej omnipotencji, twórcy spektaklu patrzą na pojęcie wykluczenia nie tylko z punktu widzenia wykluczonych, ale przede wszystkim tych wykluczających. 

Autorami spektaklu są reżyserka i dramatopisarka Katarzyna Raduszyńska, współpracujący obecnie z Teatrem Tańca i Ruchu „Rozbark” w Bytomiu performer i choreograf Artur Bieńkowski oraz Paweł Walicki  - scenograf, reżyser filmów animowanych oraz twórca filmowy. Zespół zwyciężył w konkursie na realizację premiery w Roku Wyklętych w Polskim Teatrze Tańca. Muzykę skomponował Wojtek Zrałek - Kossakowski, artysta pogranicza teatru i muzyki. 

„Obiecana Ziemia Obiecana” była pierwszą premierą Polskiego Teatru Tańca w Roku Wyklętych.

Więcej o spektaklu 

Fot. Andrzej Grabowski