26.06.2019
Polski Teatr Tańca na Malcie: spektakl gościnny Companhia de Dança de Almada

W ramach programu „Poznań na Malcie” Polski Teatr Tańca zaprasza na spektakl swoich gości - Companhia de Dança de Almada pt. „Fobos”. Choreografię Bruno Duarte będzie można zobaczyć 26 czerwca o godz. 21.00 w hali MP2 Międzynarodowych Targów Poznańskich. 

„Fobos” jest swoistym studium nad strachem jednostki. Wedle twórców „Fobos” to pudełko Pandory pełne nieznanego, nurkowanie w nieznane, próba zrozumienia tego, co nas przeraża i dlaczego nas przeraża. Strach - uniwersalne uczucie, tak przytłaczające, jak to konieczne, część naszego codziennego życia, który sprawia, że kwestionujemy naszą odwagę. Istnieją jednak bardzo różne obawy, zarówno materialne, jak i abstrakcyjne, te, które należy pokonać, i te, które są niezbędne do przetrwania. Należy zamknąć oczy i zrobić krok do przodu! 

Choreografia: Bruno Duarte
Wsparcie projektu: Ana Macara i Maria João Lopes
Tekst: José Jorge Letria
Reżyseria świateł: Cláudia Rodrigues
Asystent choreografa: Maria João Lopes
Kostiumy: Alexandra Monteiro
Obsada: Beatriz Rousseau, Bruno Duarte, Francisco Ferreira, Joana Puntel, Luís Malaquias, Mariana Romão, Raquel Tavares
Premiera spektaklu: 26 czerwca 2017 roku, Cine-teatro Academia Almadense, Almada

Więcej informacji o Companhia de Dança de Almada i spektaklu „Fobos”:

Trailer spektaklu

Companhia de Dança de Almada to profesjonalny zespół taneczny z siedzibą w Almadzie (niedaleko Lizbony), prowadzony przez Marię Franco. Od momentu powstania w 1990 roku  przygotowuje wydarzenia promujące taniec współczesny, wspierając przy tym powstające projekty, szkolenia zawodowe, działania kulturalne oraz wymianę krajową i międzynarodową. Oferuje również szereg działań skierowanych do ogółu społeczeństwa, w tym przede wszystkim do szkół dla dzieci, młodzieży i dorosłych, a także organizuje różne publiczne kursy i sesje popularyzujące sztukę tańca.

Bilety na spektakl w cenie 15 zł dostępne są na www.goingapp.pl, www.bilety24.pl, za pośrednictwem stron internetowych www.ptt-poznan.pl oraz www.malta-festival.pl oraz w Centrum Informacji Kulturalnej i w Empiku. 

fot. Andrzej Grabowski