02.03.2020
"Brzemię" w sercu Miasta Aniołów
brzmię

Film „Brzemię” Polskiego Teatru Tańca w reżyserii i choreografii Iwony Pasińskiej znalazł się w gronie 3 produkcji filmowych, nagrodzonych podczas LA Dance Film Festival. Nagrodą dla laureata jest wyświetlenie fragmentu filmu na wielkoformatowym ekranie umiejscowionym w centrum Los Angeles. Projekcja emitowana będzie przez trzy miesiące, od 2 marca do końca maja. Szacuje się, że dziennie prezentacje w tym miejscu ogląda 20 tysięcy widzów. 

Nagroda została przyznana przez Standard Vision - operatora multimedialnych platform w Los Angeles, przekształcających ściany kalifornijskich drapaczy chmur w przestrzenie dla ekspozycji sztuki. 

Pierwsza edycja Los Angeles Film Festival odbyła się w 2016 roku. Inicjatywa stawia sobie za cel wspieranie debiutujących i uznanych twórców filmowych z całego świata. Ma tworzyć nowe możliwości dla autorów filmu tańca i zwiększyć rozpoznawalność filmu tańca jako formy sztuki. Otwiera się na różne gatunki filmowe z zastrzeżeniem, że głównym środkiem przekazu jest język ruchu. W kontraście do tradycyjnych produkcji filmowych opartych na dialogu, eksploruje powiązania pomiędzy postaciami i ideami, które istnieją ponad słowami. Organizatorzy festiwalu starają się wzmocnić obecność filmu tańca w Los Angeles - rozwinąć lokalną twórczość, współpracę oraz publiczność poprzez prezentację filmów tańca z zagranicy oraz tworzenie sieci współpracy między twórcami filmowymi i inicjowanie nowych możliwości dla początkujących artystów.

Więcej o filmie 

Link do filmu

Więcej o festiwalu