01.07.2020
"Fabula rasa" online
fabula rasa22

„Fabula rasa” Polskiego Teatru Tańca w choreografii Macieja Kuźmińskiego otworzy program artystyczny, będący integralną częścią Międzynarodowego Sympozjum Laboratory of Dance/Dance as a Vantage Point, organizowanego przez Wydział Filologiczny Uniwersytetu Łódzkiego oraz Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi.

Projekcja w formule online odbędzie się 1 lipca o godz. 19.30. 

Szczegółowy program oraz informacje dotyczące sposobów i warunków uczestniczenia w sympozjum i towarzyszących mu wydarzeniach artystycznych znajdują się na stronie lab-dance.avant.edu.pl.

Laboratory of Dance ma na celu zbudowanie platformy wymiany obejmującej współczesne strategie badawcze stosowane w badaniach nad tańcem. Od środy do piątku – 1 - 3 lipca w formule online będziemy mogli uczestniczyć wykładach w warsztacie Nity Little, gościnnym wykładzie Leeny Rouhiainen oraz w dwóch sesjach tematycznych. Wśród dyskusji online znajdzie się również specjalna debata na temat teraźniejszości i przyszłości tańca w czasach pandemii (Dance Laboratory of Crisis), w której udział wezmą: Eva-Maria Hoerster (Niemcy), Colleen Thomas (USA) oraz Kaya Kołodziejczyk (Polska).

Druga część Międzynarodowego Sympozjum Laboratory of Dance/Dance as a Vantage Point planowana jest już w wersji stacjonarnej, w maju 2021 roku. 

Sympozjum odbywa się w języku angielskim. 

Rejestracja uczestników: serwis Eventbrite.

Współorganizatorem sympozjum jest Instytut Muzyki i Tańca.

Sympozjum jest finansowane przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ze środków na upowszechnianie badań (DUN), nr kontraktu: 818/P-DUN/2019.

Przypomnijmy, że „Fabula rasa” to spektakl, w którym Maciej Kuźmiński, twórca nagradzany w Polsce i za granicą, zdobywca I Nagrody na międzynarodowym Konkursie Miniatur Choreograficznych w Belgradzie (2017) i II Nagrody na Międzynarodowym Konkursie Choreograficznym w Hanowerze (2016) portretuje kondycję jednostki i współczesnego społeczeństwa w dobie globalizacji, sięgając po pozornie odległe inspiracje - szkic literacki jednego z polskich „twórców przeklętych” Edwarda Stachury oraz nacechowaną narodowo twórczość muzyczną Stanisława Moniuszki. Premiera produkcji odbyła się 20 listopada 2019 roku w Centrum Kultury „Zamek”. 

Spektakl Polskiego Teatru Tańca ukazuje samotność pośród innych, zagubienie w otoczeniu tego, co znajome i poszukiwanie sposobów na wewnętrzne samopoznanie - pisał w recenzji z 2 grudnia 2019 roku pt. „Z ruchu powstałeś - o „Fabula rasa” Piotr Dobrowolski na łamach www.taniecpolska.pl.

Więcej o spektaklu

fot.Andrzej Grabowski