25.07.2020
Jesteśmy na Moovy Festival w Kolonii
Toporzeł

W najbliższy weekend Polski Teatr Tańca odbywa wirtualną podróż do Kolonii. Aż dwa filmy w reżyserii Iwony Pasińskiej -„Inicjacja” (2017) oraz „Toporzeł” (2019) - zostały wyselekcjonowane do programu Moovy Tanzfilmfestival Köln. Będzie je można zobaczyć 25 oraz 26 lipca o godz. 19.00 w Filmforum / Muzeum Ludwig NRW.

Festiwal Moovy to festiwal filmów tańca, które łączą środki taneczne i filmowe, integrując ruch tancerzy z ruchem kamery. Także zderzenie najnowszych filmów tańca z "klasykami" gatunku i próba stworzenia wspólnej platformy dla lokalnych twórców  oraz zagranicznych artystów reprezentujących różne kraje świata.

Jury docenia produkcje syntezujące taniec i „ruchome obrazy”, współtworzące efekt, który nie byłby możliwy w czasowej i przestrzennej strukturze sceny.  Ruch dostrzegany jest na różnych poziomach przekazu - nie tylko w ekspresji tancerzy, również w technikach montażu i animacji oraz w sposobach przetworzenia obrazów elektronicznych. Jest naczelną zasadą składających się na program filmów - ożywia realne wnętrza, plenery i fikcyjne światy wyobraźni.  

Oba wyróżnione filmy dostępne są na platformie VIMEO, wystarczy kliknąć w link.

"Inicjacja"

"Toporzeł"

Więcej informacji o festiwalu

fot. Andrzej Grabowski