18.08.2020
"Toporzeł" offline i online
izery

Fani filmów krótkometrażowych będą mieli okazję do obejrzenia filmu tańca „Toporzeł” Polskiego Teatru Tańca podczas festiwalu Short Waves 2020. Projekcja odbędzie się w ramach międzynarodowego konkursu tematycznego Dances with camera, obejmującego produkcje filmowe, eksplorujące nieograniczone możliwości ludzkiego ciała i fizycznej ekspresji.

W tegorocznym programie Dances with camera znalazło się aż 18 produkcji z 9 krajów, które będą konkurowały o I i II nagrodę międzynarodowego Jury oraz Nagrodę Publiczności. Wśród nich znalazły się formy fabularne i eksperymentalne, przemawiające różnorodnymi językami filmu i choreografii.

„Toporzeł” znalazł się w pierwszej części programu Dances with camera I, która wyświetlana będzie 18 sierpnia od godz. 18.00 w kinie Muza w Poznaniu. Po projekcji łącznie 9 filmów odbędzie się sesja Q&A z udziałem ich twórców, w której weźmie udział Iwona Pasińska, reżyserka „Toporła” i autorka scenariusza. Rozmowa przeprowadzona zostanie w języku angielskim. 

Drugi set filmów konkursowych Dances with camera II będzie można zobaczyć 19 sierpnia od 19.30. 

Obie sekcje konkursowe będzie można śledzić zarówno offline w przestrzeni kina studyjnego jak i online na platformie Filmchief Hub w czasie rzeczywistym. 

Link do wydarzenia Dances with camera 

Przypomnijmy, że Short Waves Festival to sieć filmowych wydarzeń, rozproszonych w przestrzeni miejskiej Poznania. Ich trzonem są pokazy konkursowe — zestawy filmów krótkometrażowych obejmujących pięć kategorii: Konkurs Międzynarodowy, Konkurs Polski, Dances with Camera, Urban View oraz Konkurs Polskich Filmów Eksperymentalnych. Wydarzenia festiwalowe odbywają się w kilkunastu miejscach na terenie Poznania: w kinach studyjnych, galeriach sztuki, klubach i centrach kultury. Misją Short Waves Festival, od lat niezmiennie pozostaje upowszechnianie wartościowych filmów krótkometrażowych oraz promowanie różnorodności.

Więcej o festiwalu 

Więcej o filmie 

Link do filmu 

#swf2020 #fixingthefuture #poznanwspiera #festiwalfilmowy #filmkrótkometrażowy #filmtańca

fot. Andrzej Grabowski