16.10.2020
"Sieciujący" spektakl Polskiego Teatru Tańca w Lublinie
Fabula rasa

85 artystów, 24 sieciujące instytucje, 63 zaplanowane spektakle w 2020 roku i 18 zaangażowanych miast - to obraz „w liczbach” Polskiej Sieci Tańca w Polsce. Od 2019 roku członkiem Sieci jest Polski Teatr Tańca, który we współpracy z innym parterem - Lubelskim Teatrem Tańca - prezentuje 16 października o 19.00 spektakl „Fabula Rasa” w reżyserii i choreografii Macieja Kuźmińskiego w ACK „Chatka Żaka”, na scenie głównej. 

Spektakl Polskiego Teatru Tańca to nie koniec „sieciowania” w październiku. Zobaczymy jeszcze „Trans_Miss(i)on” Iwony Olszowskiej i Ferenca Fehéra (19.10, godz. 19.00, CSW „Zamek Ujazdowski” w Warszawie), „Real Love” i „Lullaby for the Restless” Teatru Tańca „Zawirowania” (w choreografii odpowiednio Daniela Abreau i Aleksandry Krajewskiej, 23.10, godz. 20.30, NFM Wrocław) oraz „Mute” Janusz Orlika i Joanny Leśnierowskiej (25.10, godz. 18.00, NFM Wrocław). 

Polska Sieć Tańca jest pierwszą sformalizowaną siecią współpracy pomiędzy instytucjami i organizacjami wspierającymi rozwój tańca współczesnego w Polsce. Co roku w ramach sieci w trasę po Polsce wyruszają nominowane, najciekawsze produkcje niezależnych artystów i instytucjonalnych zespołów tańca. Obecnie Sieć tworzy 14 Partnerów. Organizatorem Sieci jest Instytut Muzyki i Tańca. 

Więcej o spektaklu Fabula Rasa

Więcej o Polskiej Sieci Tańca

 

Fot. Andrzej Grabowski