05.07.2021
Pierwszy letni spektakl w Poznaniu w ramach Polskiej Sieci Tańca
transmission
transmission1
transmission2
transmission4

Spektaklem „Trans_Miss(i)on”, 5 lipca o godz. 20.00 w przestrzeniach Polskiego Teatru Tańca przy ul. Stanisława Taczaka 8, zapoczątkujemy letnie prezentacje w ramach Polskiej Sieci Tańca. 

Naszym gościem będzie Krakowskie Centrum Choreograficzne.

KCC

 

Twórcy tak opisują swój spektakl:

transmiss

Miss / ona

Mission

On

Transmission

Transmit

To podróż w głąb. Wymiana pomiędzy heart beat, flow dynamic, pomiędzy tym, co wewnątrz i na zewnątrz. Eksploracja witalnego i pierwotnego tribal oraz subtelnego suspend. Ruch poddany prawom fizyki, emocji, stanu. Zanurzany w odmiennych czasoprzestrzeniach i rzeczywistościach. Pulsujący pomiędzy witalnością, pierwotnością a status quo. Pomiędzy realnością, a snem o lataniu. Eksponujący to, co organiczne, zwierzęce, archetypowe, ale także skierowane na subtelne przebicia, nieuchwytności kosmosu i ducha. Trans, rytuał, droga do siebie przez połączenie z cząstką otaczającej Wszechświat energii.

Polecamy tekst recenzji pt. "Transformacje pierwszego i ostatniego dnia BALLETOFFFestival 2018" , w sczególności fragment dotyczący "Trans_miss(i)on".

„Spektakl jest niezwykle dynamiczny. Ruch przepływający płynnie przez ciało sprawia wrażenie dzikiego, czasem zwierzęcego. (…). Ciała tancerzy czerpią niespożytą energię z oddechu, bicia serca, światła, transowej muzyki i jak perpetuum mobile budują kolejne konstelacje. Pomimo repetytywności, poruszania się trochę mimo woli, ich „nieznośna lekkość ruchu” hipnotyzuje.(…). Całość prezentacji można uznać za metaforę transowego, czy rytualnego połączenia mikrokosmosu ciała z makrokosmosem świata”

Izabela Stańdo, taniecPOLSKA.pl

***

Trans_Miss(i)on

choreografia: Iwona Olszowska, Ferenc Fehér

taniec: Jan Lorys, Paweł Konior, Zuzanna Nir, Piotr Skalski, Monika Świeca, Marta Wołowiec

muzyka: Ferenc Fehér, Marcin Janus

Spektakl zrealizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Zamówienia choreograficzne 2018.

Bilety 

Przypomnijmy, że Polska Sieć Tańca to pierwsza sformalizowana sieć współpracy między instytucjami i organizacjami wspierającymi rozwój tańca współczesnego w Polsce. Każdego sezonu Partnerzy Sieci wybierają do wspólnego repertuaru najciekawsze produkcje polskich niezależnych artystów i instytucjonalnych zespołów tanecznych. Spektakle nominowane na dany rok, wyruszają w trasę w ramach Sieci, podczas której odwiedzają ośrodki partnerskie.

Organizatorem Sieci jest Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. 

fot. Katarzyna Machniewicz

logo POlskiej Sieci Tańca