07.07.2021
Ambasador Kultury / TańczyMY w Berlinie
dwie postaci - tancerze trzymają się w objęciach, w tańcu, z nałożonymi sztucznymi głowami konia,

„Romeos&Julias unplagued. Traumstadt” w Berlinie / 7 i 8 lipca 2021

Pierwszy raz od początku pandemii Polski Teatr Tańca wystąpi w Niemczech i od razu w samej stolicy. Już w środę 7 lipca i w czwartek 8 lipca będą miały miejsce niemieckie premierowe pokazy „Romeos&Julias unplagued. Traumstadt”.

Spektakl jest wspólną produkcją Polskiego Teatru Tańca i niemieckiego kolektywu bodytalk z Münster. Niezwykła, twórcza wyobraźnia Yoshiko Waki - choreografki i dramaturga Rolfa Baumgarta oraz talent i energia artystów Polskiego Teatru Tańca zaowocowały wybuchowym dziełem, osadzonym dokładnie w czasie i wydarzeniach, których jesteśmy świadkami. Każde z nas jest Romeo i każde z nas jest Julią.

„Romeos&Julias unplagued. Traumstadt” w Berlinie zaprezentowane zostanie na scenie Uferstudios przy Uferstrasse 23 w Berlinie, 7 i 8 lipca, g. 20.30. Wiecej informacji o wydarzeniu na stronie: uferstudios.com

Polski Teatr Tańca wystąpi w Berlinie dzięki wsparciu z programu „Ambasador Kultury” prowadzonego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. 

„Ambasador kultury” to program, który służyć ma rozwojowi kontaktów pomiędzy twórcami z Wielkopolski i spoza granic naszego kraju. Pełna lista laureatów naboru w roku 2021 dostępna jest na stronie portalu kultura u podstaw

 

Polska premiera "Romeos&Julias unplagued. Traumstadt" miała miejsce 20 i 21 czerwca 2021 w nowej siedzibie PTT (ul. Taczaka 8) podczas Malta Festival.

 

Więcej informacji o spektaklu: Traumstadt

----------------------------------------------------

„Romeos & Julias unplagued .Traumstadt” to koprodukcja Polskiego Teatru Tańca i kolektywu bodytalk we współpracy z asphalt festival i Teatrem w Pumpenhaus, dotowana przez Miasto Münster oraz Ministerstwo Kultury i Nauki Nadrenii Północnej Westfalii.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Taniec”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

 

 

fot. A. Grabowski