12.07.2021
"FearLess" | Gosia Mielech | 24.07. g. 20.00
tancerka na środku, stoi na głowie, nogi ma wyprostowane w pozycji szpagatu, nie widać jej twarzy, pomieszczenie ciemne ze światłem rzuconym tylko na tancerkę

"FearLess" na scenie Polskiego Teatru Tańca

Strach – pierwotna emocja, która prowokuje destrukcję, ale także umożliwia przetrwanie. Strach, jako śliski twór, który pełza pod skórą, penetruje i zatruwa krew.
Poznaj nieustraszoną dziewczynę, która wchodzi na ring, aby stoczyć walkę ze swoimi demonami, próbując zrozumieć genezę strachu. Jej litania przeciw strachowi, to:
Nie wolno się bać, strach zabija duszę. Strach to mała śmierć, a wielkie unicestwienie. Stawię mu czoło. Niech przejdzie po mnie i przeze mnie. A kiedy przejdzie, odwrócę oko swej jaźni na jego drogę. Którędy przeszedł strach, tam nie ma nic. Jestem tylko ja.
Frank Herbert

FearLess | 24.07.2021 g. 20.00 | bilety N 50 zł \ U 25 zł na bilety24.pl

koncepcja, choreografia, taniec: Gosia Mielech
muzyka: Anna Suda / An On Bast
projekt kostiumu: Kata Kwiatkowska, Gosia Mielech
wykonanie kostiumu: Przemek Podolak / RAG, Marzanna Gruszczyńska
reżyseria światła: Paweł Murlik
produkcja: DanceLab, Jaggy Polski

czas trwania: 35 minut

„FearLess” jest spektaklem wyróżniającym się na polskiej scenie, który warto zobaczyć z kilku powodów. Na pewno dla wirtuozerskich jakości wykonawczych Gosi Mielech, która wyrosła na jedną z najciekawszych osobowości rodzimego tańca. Uwagę odbiorcy przykuwa także transowa, autorska muzyka Anny Sudy oraz znakomita oprawa plastyczna przedstawienia, na którą komplementarnie składa się kostium superbohaterki, zaprojektowany przez Katę Kwiatkowską, a także rewelacyjnie animowany rekwizyt i precyzyjna reżyseria świateł. Ponad wszystko, twórczyni „FearLess” mówi bardzo wyraźnie o czymś ważnym i skłania do refleksji nad naszym funkcjonowaniem.
Marek Zadłużny, „Dziennik Teatralny”

Spektakl realizowany w Polskim Teatrze Tańca w ramach Polskiej Sieci Tańca.

UWAGA! W spektaklu wykorzystane są efekty stroboskopowe.

 

fot. Lennart Pettersen