15.07.2021
Z Berlina do Düsseldorfu
Romeos
Romeos&Julias
Julias

Koprodukcja Polskiego Teatru Tańca z niemieckim kolektywem bodytalk pt. Romeos&Julias.Traumstadt, po berlińskiej premierze, która odbyła się 7 i 8 lipca, 15 lipca o godz. 20.00 zostanie zaprezentowana w D'haus Central podczas Asphalt Festival w Düsseldorfie. 

„Letni festiwal sztuki” jest jednym z najważniejszych przedsięwzięć kulturalnych w stolicy Nadrenii - Północnej Westfalii, wielokulturowym i interdyscyplinarnym, łączącym sztuki wizualne, taniec, muzykę, literaturę, teatr i performans. W tym roku program festiwalu, który trwa 19 dni i nocy, objął ponad 50 wydarzeń angażujących lokalne sceny, centra kulturalne i galerie, a także otwarte przestrzenie ulicy. 

Polska premiera „Romeos&Julias. Traumstadt” odbyła się 20 i 21 czerwca 2021 roku podczas Malta Festival Poznań 2021. Utwór nawiązuje do klasycznego dzieła Szekspira, a jednocześnie jest mocno osadzony we współczesnych realiach, będąc refleksją na temat psychologicznych i społecznych skutków pandemii i traumy izolacji. 

„Romeos & Julias unplagued .Traumstadt” powstał we współpracy z asphalt festival i Teatrem w Pumpenhaus, dotowany przez Miasto Münster oraz Ministerstwo Kultury i Nauki Nadrenii Północnej Westfalii.

W Poznaniu, w siedzibie Polskiego Teatru Tańca zaprezentujemy go ponownie 1, 2 i 3 października 2021.