06.08.2021
LABORATORIA TWÓRCZE I tańczyMY na Taczaka! | Warsztat Physical Dance 
Laboratoria Twórcze

6 lipca w godz. 18.00 - 19.30 zapraszamy do siedziby Polskiego Teatru Tańca przy ul. Taczaka 8 na warsztaty Physical Dance z Aleksandrą Krajewską, artystką współpracującą z Centrum Teatru i Tańca - Teatr Zawirowania w Warszawie. 

Podczas zajęć skupimy się na pracy z podłogą, zrozumieniu mechanizmów ruchu oraz na kultywowaniu świadomego ruchu zarówno przy wyuczonych kombinacjach i improwizacji solo, jak i w grupie. Zastanowimy się, jak nasze taneczne decyzje kreują wyraz artystyczny i jak rozwijać swój język ruchowy. Skupimy się także na recyclingu energii - jakie strategie pomogą nam przy ruchu trwającym non-stop, jak efektywnie korzystać z własnej energii, jak tańczyć dłużej i mniej się zmęczyć.

Aleksandra Krajewska jest absolwentką Salzburg Experimental Academy of Dance (SEAD) w Austrii, gdzie miała przyjemność pracować z renomowanymi nauczycielami i choreografami. Kontynuuje swoją edukację na studiach magisterskich w kierunku Movement Research, gdzie rozwija swój język ruchowy, współpracując równocześnie przy wielu projektach na terenie Europy. Pracowała między innymi z takimi artystami jak Alleyne Dance, Jukstapoz, Jos Baker, Iratxe Ansa i Igor Bacovich, B’cause Dance Company i Teatr Tańca Zawirowania. Stworzyła też swoją pierwszą pracę solową „Lullaby for the Restless”, nagrodzoną na Festiwalu Miniatur Choreograficznych w Belgradzie, którą 7 lipca tego roku o godz. 20.00. w ramach Polskiej Sieci Tańca zobaczymy na scenie Polskiego Teatru Tańca przy ul. Taczaka 8w Poznaniu. 

Bilety w cenie 30 zł można zakupić za pośrednictwem serwisu bilety24.pl. 

Warsztaty organizowane są w ramach letniego cyklu Laboratoriów Twórczych - #tańczyMY na Taczaka!, we współpracy z Centrum Teatru i Tańca - Teatr Zawirowania. 

Cechą wspólną wszystkich zajęć będzie pobudzanie kreatywności i inwencji ruchowej, wierzymy bowiem, że twórczy pierwiastek obecny jest zawsze, kiedy człowiek tańczy lub świadomie się porusza. Dostępne są dla wszystkich, niezależnie od poziomu zaawansowania.