15.12.2021
uczyMY #naTaczaka / Lekcje tańca współczesnego z Danielem Michną
Warsztaty tańca współczesnego z Danielem Michną

Znamy ich ze sceny, ze spektakli Polskiego Teatru Tańca, z nieograniczonych możliwości ruchowych, charyzmy, artyzmu…Teraz poznamy ich w nowej roli - pedagogów dzielących się doświadczeniem pracy z ciałem, sceniczną praktyką, pasją ruchu, improwizacji i kreacji. W ramach cyklu uczyMY #naTaczaka zapraszamy na zajęcia z Danielem Michną i Patrykiem Jarczokiem, artystami - tancerzami Polskiego Teatru Tańca.

uczyMY #naTaczaka / Lekcje tańca współczesnego z Danielem Michną

Podczas warsztatów skupimy się na technice pracy z podłogą opartej na wykorzystaniu ciężaru ciała w kontakcie z partnerem-podłogą, swobodnym użyciem pędu oraz przepływu energii. Poznamy i nauczymy się wykorzystywać podstawowe akcje, takie jak pushing, melting, falling, rolling, spiraling, jumping, ale również balancing i releasing, które pozwolą nam w efektywny i bezpieczny sposób przemieszczać się po podłodze. Odkryjemy, czym jest centrum i jak wykorzystać jego potencjał. Poznamy ćwiczenia zwiększające siłę, wytrzymałość, rozciągnięcie i balans niezbędne do świadomego i bezpiecznego wykonania z pozoru trudnych, akrobatycznych elementów. Przekroczymy granice komfortu i zmęczenia fizycznego w celu wyjścia poza strefę znanych nam i bezpiecznych, bo oswojonych, wzorców ruchowych.

  • Poziom: w poniedziałki zajęcia dla średniozaawansowanych, w środę - open level
  • Czas trwania: 1,5 h
  • Pierwsze zajęcia promocyjnie gratis w dniu 11.10.2021 w siedzibie Teatru na ul Taczaka 8 w Poznaniu o g. 18. 30 - nie obowiązują zapisy
  • Pozostałe zajęcia:1.12 (odwołane ze względu na koncert), 6.12 (zajęcia wyjątkowo poprowadzi Patryk Jarczok), 8.12 (zajęcia wyjątkowo poprowadzi Kacper Bożek), 13.12, 15.12, 24.01, 26.01, 31.01, 2.02 godz. 18.30
  • Wiek uczestników: 16+

Ceny : 

Wstęp na pojedyncze zajęcia: 30 zł - można wykupić 45 minut przed rozpoczęciem lub drogą elektroniczną w serwisie bilety24.pl.

Karnet na cykl 5 zajęć: 120 zł  - do wykupienia w siedzibie Polskiego Teatru Tańca 

Daniel Michna    

Tancerz, instruktor tańca, dyplomowany choreograf. Ukończył licencjat choreografii i technik tańca na Akademii Muzycznej w Łodzi. Tańca klasycznego uczył się pod okiem wielu wybitnych pedagogów, m.in. Wacława Niedźwiedzia, Aliny Towarnickiej, Anny Rurak. Brał udział w wielu warsztatach za granicą:  GaGa - Ohad Naharin (Izrael), Contact improvisation - Scott Wells i Modern dance - Rosana Gamson (USA). W Polsce szkolił się pod okiem wielu znanych pedagogów i choreografów tańca współczesnego tj. Jacek Owczarek, Witold Jurewicz, Iwona Olszowska, Michał Ratajski, Maciej Kuźmiński. Występował na scenie Krakowskiego Teatru Variété czy Teatru V6 w Łodzi. Brał udział w spektaklach Teatru Tańca Alter oraz Teatru Tańca Kijo.

Sprawdź program warsztatów z Patrykiem Jarczokiem 

fot. Andrzej Grabowski