13.09.2022
"Weekend Seniora z kulturą" w Polskim Teatrze Tańca

Polski Teatr Tańca przyłącza się do akcji „Weekend Seniora z kulturą” zainicjowanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

2 października, o godz. 12.00 wszystkich seniorów, którzy zechcą spędzić ten dzień z wnukami zapraszamy na łączący pokolenia spektakl „KoczkodanSe”. Od czasu czerwcowej premiery zbiera on bardzo dobre recenzje, a także pozytywne opinie wśród widzów. 

W ramach akcji „Weekend Seniora z kulturą” przygotowaliśmy na ten dzień podwójne bilety (Babcia/Dziadek + Wnuk/Wnuczka) w promocyjnej cenie 40 zł. Bilety można kupić w siedzibie teatru, ul. Taczaka 8.

2.10.2022 / niedziela / g. 12.00 - KoczkodanSe
 

Kontakt w sprawie biletów: Janusz Lamczyk, tel. 799 011 294, od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 18.00.

O SPEKTAKLU 

Zwierzęta to najbliższe człowiekowi żywe istoty. Kochamy je, cieszymy się ich obecnością, a jednocześnie próbujemy zdominować, nie dociekając, co czują, jakie są naprawdę.

A co by było, gdybyśmy odkryli w pełni ich dziką i zaskakującą naturę? Obudzili w sobie empatię dla zwierząt? Poczuli szacunek dla autonomii, naturalnego piękna i instynktownej mądrości? 

Zapraszamy na spektakl „KoczkodanSe” przeznaczony dla młodych widzów w wieku 7-11 lat. Utwór wpisuje się z jednej strony w realizowany przez Polski Teatr Tańca w tym roku idiom „Człowiek – zwierzę”, z drugiej zaś jest elementem naszej nowej misji: chcemy zarażać tańcem dzieci.

Dzieci od wieków słyszą i widzą w bajkach, że zwierzęcy bohaterowie czują i cierpią, potrafią się martwić i cieszyć, że umieją i kochać, i nienawidzić; że ich uczucia niczym nie różnią się od emocji ludzi. Szkoda jednak, że widzimy to tylko w bajkach.

„KoczkodanSe" opowiada prostą historię, a jednak – oprócz wzruszeń i zabawy – liczymy, że zasieje ciekawość, miłość i magię, którą bohaterowie naszej bajki odnaleźli… w sobie.

Libretto i dramaturgia: Radosław Wysocki
Reżyseria: Iwona Pasińska

Obsada: Evelyn Blue, Kacper Bożek, Julia Hałka, Patryk Jarczok, Jerzy Kaźmierczak, Zbigniew Kocięba, Katarzyna Kulmińska, Dominik Kupka, Daniel Michna, Jinwoo Namkung, Katarzyna Rzetelska, Sandra Szatan, Zofia Tomczyk, Emily Wong-Adryańczyk

Czas trwania: 45 min

Więcej informacji o spektaklu KoczkodanSe tutaj.