14.09.2022
„zaBIEGaj o FUNdusze” z Polskim Teatrem Tańca I 18.09 I Poznań
Akcja Zabiegaj o fundusze

Polski Teatr Tańca wystąpi podczas akcji „zaBIEGaj o FUNdusze”, promującej wykorzystanie Funduszy Europejskich w Wielkopolsce i efekty wdrażania Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014 - 2020 (WRPO 2014+). Zapraszamy w niedzielę 18 września nad Jezioro Maltańskie w Poznaniu. O godz. 12.40 w okolicach toru regatowego Malta zaprezentujemy performens „MY”. 

Przygotowany specjalnie z okazji akcji „ZaBIEGaj o FUNdusze”, utwór składać się będzie z fragmentów jubileuszowego spektaklu „45” w choreografii Jacka Przybyłowicza. Baśniowe kostiumy, zaczerpnięte z innej produkcji Polskiego Teatru Tańca - choreograficznego projektu filmowego „Zielnik” w reżyserii Iwony Pasińskiej - stworzą nawiązanie do barw otaczającej natury i pozwolą kompozycji choreograficznej wtopić się w krajobraz nad Jeziorem Maltańskim w Poznaniu. 

Malowany barwą i ruchem portret Polskiego Teatru Tańca - wspólnoty, która scala indywidualności - będzie można oglądać przez pryzmat motta Unii Europejskiej „jedność w różnorodności”, co stanowi nawiązanie do tematyki akcji „ZaBIEGaj o FUNdusze”.

Performans oraz następująca bezpośrednio po nim rozmowa, podczas której opowiemy o projekcie adaptacji kamienicy przy ul. Taczaka 8 na potrzeby Polskiego Teatru Tańca, który otrzymał dofinansowanie ze środków WRPO 2014+, transmitowane będą na antenie TV WTK w godz. 12.40 - 12.55. 

Zapraszamy też na stoisko Polskiego Teatru Tańca, na którym będzie można się zapoznać z aktualnym repertuarem Teatru oraz publikacjami, których Teatr jest wydawcą. Stoisko będzie działać w godz. 11.00 - 14.00 w specjalnie zaaranżowanym namiocie.

Udział Polskiego Teatru Tańca w wydarzeniu ma związek z nominacją, jaką projekt „Adaptacja budynków położonych w Poznaniu przy ul. Taczaka (w tym renowacja kamienicy) na cele kulturalne Polskiego Teatru Tańca wraz z wyposażeniem” otrzymał w pierwszej edycji plebiscytu czytelników magazynu i e-magazynu „Nasz Region” - „Łączy nas WIELkopolskiE”.

W ramach plebiscytu będzie można głosować na  najlepsze projekty zrealizowane z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 (WRPO 2014-2020). Polski Teatr Tańca został nominowany ww kategorii „Łączy nas…architektura i kultura”. Głosowanie odbędzie się od 3 do 23 października na stronie www.laczynaswielkopolskie.pl

Przypomnijmy, że 18 września odbędzie się 5. edycja akcji „zaBIEGaj o FUNdusze”. Podczas imprezy będzie można skorzystać z konsultacji w zakresie Funduszy Europejskich, wziąć udział konkursach o Unii Europejskiej,  spróbować swoich sił w biegu na dwóch dystansach – 5.400 m i 10.800 m. Będzie również możliwość porozmawiania z beneficjentami.

Organizatorem akcji jest Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu. 

Szczegóły wydarzenia 

Projekt „Adaptacja budynków położonych w Poznaniu przy ul. Taczaka (w tym renowacja kamienicy) na cele kulturalne Polskiego Teatru Tańca wraz z wyposażeniem”

Od 16 września godz. 12.00 do 19 września do godz. 23.59 - z okazji akcji ZaBIEGaj o FUNdusze, potrwa promocja obejmująca bilety na spektakle dla dorosłych do końca roku 2022, prezentowane w Polskim Teatrze Tańca przy ul. Taczaka 8 w Poznaniu. W tym czasie bilety na spektakle niepremierowe #naTaczaka kosztują 40 zł.