19.09.2022
uczyMY #naTaczaka / Lekcje tańca współczesnego z Patrykiem Jarczokiem i Danielem Michną
Polski Teatr Tańca
Patryk Jarczok
Daniel Michna

U progu nowego sezonu 2022 /2021, wracamy z cyklem uczyMY #naTaczaka!

Stałych bywalców i nowych chętnych zapraszamy na zajęcia z Patrykiem Jarczokiem i Danielem Michną - artystami tancerzami Polskiego Teatru Tańca.

Zaczynamy 20 września o godz. 18.30. 

Daniel Michna prowadzi zajęcia z techniki tańca współczesnego oraz floorwork wykorzystamy tą płaszczyznę jako partnera oraz podstawy do rozwijania funkcjonalności ruchu. Ponadto będziemy pracować na wykorzystaniu ciężaru ciała w kontakcie z partnerem-podłogą, swobodne użycie pędu oraz przepływu energii.

Poznamy i nauczymy się wykorzystywać podstawowe akcje takie jak pushing, melting, falling, rolling, spiraling, jumping, ale również balancing i releasing, które pozwolą nam w efektywny i bezpieczny sposób przemieszczać się po podłodze. Odkryjemy czym jest centrum i jak wykorzystać jego potencjał. Poznamy ćwiczenia zwiększające siłę, wytrzymałość, rozciągnięcie i balans niezbędne do świadomego i bezpiecznego wykonania z pozoru trudnych, akrobatycznych elementów. Przekroczymy granice komfortu i zmęczenia fizycznego w celu wyjścia poza strefę znanych nam i bezpiecznych, bo oswojonych, wzorców ruchowych.

Patryk Jarczok oferuje swój czas i umiejętności by poprowadzić was przez wasze ciała i ich przestrzeń - zarówno wnętrza jak i peryferie. Eksplorując język poruszania się, zanurzymy się w głąb układu nerwowego, pobudzimy powięzi oraz zniwelujemy miejsca będące barierą w swobodnym przepływie energii i ruchu. Podczas zajęć poszukamy niekonwencjonalnych rozwiązań w ciele. Lekcja tańca współczesnego zawierać będzie również prace z podłogą, wykorzystamy tą płaszczyznę jako partnera oraz podstawy do rozwijania funkcjonalności ruchu. Kolejny temat to improwizacja, oznacza to proces podejmowania decyzji, śledzenie ruchu pozwoli nam dokonać wyborów kompozycyjnych w czasie rzeczywistym, oprócz tego skupimy się na odkrywaniu różnorodnych jakości ruchowych jakie posiada nasze ciało. Stawiając siebie w niekomfortowych sytuacjach ruchowych, dowiemy się jak z łatwością możemy przygotować się na nieoczekiwany przepływ informacji. Wyjdziemy ze strefy komfortu, czy też z dobrze nam znanego stylu poruszania się, dodatkowo obudzimy pokłady zwierzęcej energii, która drzemie w naszym ciele.

 

poziom zaawanasowania: 

średniozaawansowany i zaawansowany (wtorki)

open level (czwartki)

godz. 18:30 

Czas trwania lekcji: 1,5 h

grupa wiekowa: 14+

zajęcia będa prowadzone przez pedagogów naprzemiennie:

Ceny:

Wstęp na pojedyncze zajęcia: 35 zł - można wykupić tylko drogą elektroniczną.

Bilety znajdą Państwo w serwisie bilety24.pl

Link do biletów

Karnety w cenie 120 zł można kupować od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 18.00 w siedzibie Polskiego Teatru Tańca przy ul. Stanisława Taczaka 8 w Poznaniu.

Patryk Jarczok  - dyplomowany tancerz, choreograf i pedagog. Absolwent kierunku taniec WSUS w Poznaniu oraz Institute of Dance Arts na Anton Bruckner Privatuniversität Linz w Austrii. Stypendysta programu Erasmus+ w Hochschule für Musik und Darstellende Kunst Frankfurt am Main na wydziale tańca. W latach 2014-2016 związany z zespołem STW Natalii Draganik-Franke. Od 2018 roku związany z Teatrem Pieśń Kozła we Wrocławiu. Od marca 2019 stażysta w Staatstheater Kassel - Johannes Wieland Company. Współpracował między innymi z takimi artystami jak Cameron McMillan, David Zambrano, Wim Vandekeybus, Martin Durov & Laja Field oraz Maciejem Kuźmińskim.

Daniel Michna - tancerz, instruktor tańca, dyplomowany choreograf. Ukończył licencjat choreografii i technik tańca na Akademii Muzycznej w Łodzi. Tańca klasycznego uczył się pod okiem wielu wybitnych pedagogów, m.in. Wacława Niedźwiedzia, Aliny Towarnickiej, Anny Rurak. Brał udział w wielu warsztatach za granicą: GaGa - Ohad Naharin (Izrael), Contact improvisation - Scott Wells i Modern dance - Rosana Gamson (USA). W Polsce szkolił się pod okiem wielu znanych pedagogów i choreografów tańca współczesnego tj. Jacek Owczarek, Witold Jurewicz, Iwona Olszowska, Michał Ratajski, Maciej Kuźmiński. Występował na scenie Krakowskiego Teatru Variété czy Teatru V6 w Łodzi. Brał udział w spektaklach Teatru Tańca Alter oraz Teatru Tańca Kijo.

fot. Andrzej Grabowski