23.06.2017
Laboratorium ruchu | LABORATORIA TWÓRCZE
Laboratorium ruchu
Laboratorium ruchu
Laboratorium ruchu

Trwa nabór na Laboratoria Twórcze, które ruszają już w sierpniu w Polskim Teatrze Tańca.

Wyobrażamy sobie „Laboratoria” jako specyficzną przestrzeń do nabywania nowych kompetencji, poszukiwań twórczych, zdobywania nowej wiedzy i umiejętności. Tym projektem wychodzimy naprzeciw pojawiającemu się nowemu modelowi funkcjonowania kultury, w którym wspólna praktyka to nierzadko badania i/lub praca laboratoryjna.

Laboratorium ruchu

21.08. - 25.08.2017 | g. 11.30-13.30 | Miejsce: Polski Teatr Tańca

Podczas Laboratorium ruchu z Anną Konjetzky uczestnicy przejdą fizyczny i choreograficzny trening taneczny połączony z researchem wokół tematyki boga i bogów. Research będzie ukierunkowany na poszukiwania i konfrontowanie się z reprezentacjami universum, relacji do niego i znormatywizowanych, społecznych  ruchach, gestach i stanach powiązanych z wyznawaniem religii.

Laboratorium jest adresowane do moverów, tancerzy i choreografów na co najmniej średniozaawansowanym poziomie.

Prowadzenie: Anna KONJETZKY

choreografka / artystka

Studiowała w Brukseli i w Berlinie: taniec współczesny, bodyweather oraz taniec oparty na metodzie Jacques’a Lecoqa (szkoła teatru ciała Lassaad). Od 2005 roku tworzy spektakle i instalacje taneczne, w których kluczową rolę odgrywają kwestionowanie i organizacja przestrzeni. Jej prace pokazywane były m. in. podczas festiwali: Spielart, Dance, Tanzwerkstatt Munchen, Unidram Potsdam, Tanztage Regensburg oraz Danse Balsa Marni Bruxelles (a stworzona przez nią instalacja taneczna Abdrücke została zaproszona w 2012 roku do udziału w Tanzplattform Deutschland). W latach 2005–2008 pracowała również jako asystentka choreografki Wandy Golonka w Schauspiel we Frankfurcie nad Menem. Konjetzky jest laureatką wielu nagród i stypendiów — otrzymała m. in. (wraz z Germaine Acogny z Senegalu) stypendium taneczne Departamentu Stanu w Berlinie (2006) oraz stypendium miasta Monachium (2011). W roku 2009 wygrała konkurs Operare zorganizowany przez Operę Współczesną w Berlinie. W tym samym roku przygotowane przez nią — dla tancerki Sahry Huby — solo (Elephantengedächtnis) uznano za najlepsze niemieckie solo taneczne zaprezentowane podczas festiwalu Euro-Scene w Lipsku. W roku 2014, Anna Konjetzky została uhonorowana przez miasto Monachium nagrodą Förderpreis Tanz der Landeshauptstadt München. Była także nominowana do nagrody George Tabori Preis, zaś od 2012 do 2014 roku bierze udział w projekcie Global City – Local City, jako jedna z piętnastu europejskich artystów. Obecnie — dzięki trzyletniemu wsparciu finansowemu miasta Monachium — pracuje jako artystka-rezydentka w Muffathalle Munchen.

***

Co trzeba zrobić, aby wziąć udział w laboratorium?

Wystarczy wysłać zgłoszenie na adres: a.krolica@ptt-poznan.pl. O wynikach naboru uczestnicy zostaną powiadomieni indywidualnie drogą mailową na adres podany w zgłoszeniu do 1 lipca 2017 roku. Udział w laboratoriach jest bezpłatny*, o ile uczestnik będzie obecny na wszystkich zajęciach.

Co ma zawierać zgłoszenie?

Zgłoszenie powinno zawierać: list motywacyjny z CV oraz informację o oczekiwaniach uczestnika.

 

Kuratorka Laboratoriów twórczych: Anna Królica

Organizator: Movements Factory Foundation

Pobierz obrazki

 

Partner: Polski Teatr Tańca

Pobierz obrazki

Projekt jest współfinansowany z budżetu Miasta Poznań

Pobierz obrazki