23.06.2017
Laboratorium słowa | LABORATORIA TWÓRCZE
Laboratorium słowa
Laboratorium słowa
Laboratorium słowa

Trwa nabór na Laboratoria Twórcze, które ruszają już w sierpniu w Polskim Teatrze Tańca

Wyobrażamy sobie „Laboratoria” jako specyficzną przestrzeń do nabywania nowych kompetencji, poszukiwań twórczych, zdobywania nowej wiedzy i umiejętności. Tym projektem wychodzimy naprzeciw pojawiającemu się nowemu modelowi funkcjonowania kultury, w którym wspólna praktyka to nierzadko badania i/lub praca laboratoryjna.

Laboratorium słowa

14.08 – 18.08.2017 I g. 10.00 - 15.00 I Miejsce: Centrum Konferencyjne - Młyńska 12

21.08 – 25.08.2017 I g. 16.30- 21.30 I Miejsce: Polski Teatr Tańca (Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa, sala nr 6)

Laboratorium słowa to dwutygodniowy blok zajęć skoncentrowany wokół praktyki pisania i rozpoznania przestrzeni tańca współczesnego.

Pierwszy blok spotkań prowadzony przez Annę Królicę będzie obejmował wprowadzenie do wiedzy o tańcu, panoramę polskiego krajobrazu scenicznego oraz sylwetki wiodących twórców. Omawiając rekonstrukcje taneczne przez re-miksy poznamy różne strategia działania praktyki choreograficznej.

Istotną częścią spotkań będzie analiza wybranych nagrań spektakli tanecznych, pisanie o nich oraz szukanie odpowiednich tekstów,  poszerzających możliwości interpretacyjne.  

Drugi tydzień „Laboratorium słowa” prowadzony przez Mateusza Szymanówkę poświęcony będzie empatii w praktyce. Na przykładzie kilku spektakli polskich choreografów i choreografek uczestnicy dyskutować będą o tym, czym może być dramaturgia tańca i na czym może polegać udział dramaturga w tworzeniu prac, które nie operują tekstem. Poza tym w programie m.in. instant writing i wykorzystanie metod feedbacku do pisania o tańcu i performansie.

Prowadzenie: Anna Królica, Mateusz Szymanówka

***

Zgłoszenia na laboratoria słowa (z informacją o uczestnictwie w jednym bądź obu cyklach) prosimy przesyłać na adres: a.krolica@ptt-poznan.pl

O wynikach naboru uczestnicy zostaną powiadomieni indywidualnie drogą mailową na adres podany w zgłoszeniu do 1 lipca 2017 roku. Udział w laboratoriach jest bezpłatny*, o ile uczestnik będzie obecny na wszystkich zajęciach.

Co ma zawierać zgłoszenie?

Zgłoszenie powinno zawierać: list motywacyjny z CV oraz informację o oczekiwaniach uczestnika.

 

Kuratorka Laboratoriów twórczych: Anna Królica

Organizator: Movements Factory Foundation

Pobierz obrazki

 

Współorganizator: Polski Teatr Tańca

Pobierz obrazki

Projekt jest współfinansowany z budżetu Miasta Poznań

#poznanwspiera

Pobierz obrazki

 

Partner: 

logotyp młyńska 12

Patronat medialny: 

taniec