21.11.2020
WESELE. POPRAWINY - BIS
na zdjęciu widać monitor kamery z podglądem na filmowaną scenę, na drugim planie scenę i grupę siedzących na krzesłach tancerzy
na zdjęciu widać grupę tancerzy wykonujących choreografię spektaklu oraz fragment obiektywu kamery po prawej stronie zdjęcia
widać operatora siedzącego za kamerą a przed nim podświetlona scena, na niej tancerki w sukniach ślubnych
widać pracownika techniki kucajacego oraz obok kobieta - tancerka w sukni ślubnej i wianku na głowie
mężczyzna w masce medycznej; NA koncu rurki wychodzącej z  maski przystawiony jest zapalony papieros
Para, mężczyzna i kobieta w uścisku. Ciemne pomieszczenie, para wymalowana świecącą w ciemności farbą.
kobieta widoczna od klatki piersiowej w górę, z uniesionymi dłońmi w stroju w kolorze brązowym, materiał stroju stworzony z długich wystajacych włókien
kobieta w japońskim  tradycyjnym stroju oraz nałożonej na twarz masce jaką zakłądają aktorzy w teatrze japońskim

Polski Teatr Tańca i bodytalk w międzynarodowym projekcie.

Polski Teatr Tańca we współpracy z bodytalk realizują projekt „Wesele. Poprawiny -bis”. Wystawiony po raz pierwszy w październiku 2017 roku spektakl w reżyserii Marcina Libera „Wesele. Poprawiny” zostanie poddany reinterpretacji i zaprezentowany w nowy sposób, z udziałem tancerzy zespołu z Münster. Spektakl w oryginale zrealizowany był we współudziale seniorów, którzy weszli w rolę gości weselnych. Idea partycypacji stała się punktem wyjścia dla zaproszenia grupy bodytalk znanej z projektów angażujących lokalne społeczności i podejmujących ważne problemy społeczne. Dzięki artystom skupionym wokół niezwykłego duetu Yoshiko Waki i Rolfa Baumgart bardzo polski w wymowie, bo też oparty na należącym do kanonu literatury dramacie Stanisława Wyspiańskiego, spektakl zyska ponadnarodowy wydźwięk i uniwersalny charakter. Autorką choreografii spektaklu jest Iwona Pasińska.

Nad nową interpretacją zespoły pracują jednocześnie w Poznaniu i Münster. Wymiana pomysłów, twórcze dyskusje odbywają się zdalnie. Efekty pracy zespołów bodytalk i PTT są rejestrowane.

21 listopada 2020 roku o godzinie 19.00 na kanale YouTube oraz profilu facebookowym Polskiego Teatru Tańca będzie miał premierę film prezentujący spektakl powstały w wyniku połączenia materiałów przygotowanych po obu stronach Odry.

Projekt jest realizowany przy wsparciu wieloletniego programu NIEPODLEGŁA 2017-2022 w ramach programu dotacyjnego Instytutu Adama Mickiewicza “Kulturalne Pomosty”.

 

Autorzy zdjęć: Marek Grabowski, Mustafa Khalaf

Trailer:

Spektakl online:

 

 

na obrazku widać napisy po angielsku "wedding. afterparty - bis" oraz datę 21.11.2020, 7 p.m. Napisy umieszczone są na tle zdjęcia z przygotowań do spektaklu, widać tancerkę w sukni ślubnej.