02.11.2020
Inicjacja na Beijing Fringe Festival
kadr z filmu, na którym widać zapaloną lampę i łóżko, na którym leży kobieta przykryta material

Międzynarodowy Festiwal Teatralny Beijing Fringe organizowany jest już po raz 13. Tegoroczna edycja odbywać się będzie w terminie 2-15 listopada 2020.

Podczas festiwalu zostanie zaprezentowany między innymi film choreograficzny Polskiego Teatru Tańca pt. "Inicjacja". Reżyserką tego muzyczno-filmowego eksperymentu jest Iwona Pasińska. Premiera "Inicjacji" odbyła się w grudniu 2017 roku. Film znalazł się w oficjalnych selekcjach wielu festiwali w Europie, Stanach Zjednoczonych Ameryki, Meksyku i Kanadzie. Był wielokrotnie nagradzany.

Spektakle z repertuaru Polskiego Teatru Tańca znane są publiczności chińskiej. Zespół teatru wystąpił kilkukrotnie w Chinach między innymi podczas China Shanghai International Arts Festival Harbin Opera House, Tianjin Opera House oraz Poly Theatre w Shenzhen. Film choreograficzny Polskiego Teatru Tańca będzie prezentowany w Państwie Środka po raz pierwszy.

W związku z pandemią prezentacje spektakli zespołów zagarnicznych zaproszonych do udziału w Beijing Fringe Festival będą odbywały się poprzez platformę online - Youku.

Trailer

Więcej na temat filmu: Inicjacja