11.12.2020
Międzynarodowy Festiwal CLASH! / Derida Dance Center
clash

Międzynarodowy Festiwal CLASH! 

Hybryda modeli tanecznych – między klasyką a współczesnością

Dzień 4 | 11 grudnia 2020 roku – kurator: Derida Dance Centre / Art Link Foundation (Bułgaria)

Transmisja o godz. 18.00, www.clashproject.eu oraz Facebook Polskiego Teatru Tańca 

Prezentacja w języku angielskim.

 

Temat: Dyplomacja kulturowa jako narzędzie wspierające osiągnięcia przed i po sytuacji „nowej normalności”.

Program:

Prezentacja dnia festiwalu przez Atanasa Maeva, dyrektora generalnego Derida Dance Center i Milenę Videnovą, asystentkę produkcji Derida Dance Center

Okrągły stół: „Dyplomacja jako narzędzie strategiczne dla sektora kultury: Perspektywy krajowe i międzynarodowe.” Derida Dance Centre poprowadzi okrągły stół z udziałem gości reprezentujących krajowe i międzynarodowe instytucje lub organizacje publiczne zajmujące się dyplomacją kulturową. Uczestnicy podzielą się dobrymi praktykami i doświadczeniami z pracy w dziedzinie zarządzania sztuką na kilku polach. Poruszone zostaną następujące tematy: zapewnienie funduszy a pozyskiwanie funduszy; grupy docelowe przed lockdownem w porównaniu z grupami docelowymi po lockdownie; znaczenie promowania i wspierania sztuki jako elementu trwałości państwa; narzędzia negocjacji dla organizacji pozarządowych.

Warsztaty

Spektakl online ( screendance performance) zespołu Derida Dance Centre / Art Link Foundation: Fractus.

Jivko Jeliazkov, choreograf Derida Dance Centre, wraz z Poliną Stoyanovą (artystką wizualną) i Ivanem Shopovem (kompozytorem) stworzą cyfrowe środowisko, w którym zaprezentowane zostaną główne koncepcje Projektu CLASH!

Tancerze biorący udział w projekcie: Ivona Mashova, Simona Todorova, Philip Milanov oraz Vyara Bolgradova.

Instytucje wspierające:

Gmina miasta Sofia, program „Kultura” , Narodowy Fundusz Kultury

Zobacz pełen program festiwalu

 

Projekt CLASH! 

Festiwal „CLASH! Kiedy taniec klasyczny i współczesny spotykają się i powstają nowe formy” jest  ostatnią częścią projektu Clash!, którego partnerami są Balletto di Roma (lider projektu), Uniwersytet La Sapienza w Rzymie (Włochy), 420PEOPLE (Czechy), Companhia de Dança de Almada (Portugalia), Derida Dance Centre / Art Link Foundation (Bułgaria) oraz  Polski Teatr Tańca (Polska). Projekt CLASH! ma na celu wspieranie zespołów tanecznych z Europy Południowej i Wschodniej, tradycyjnie bardziej aktywnych w obszarze szkoleń i produkcji klasycznej, w rozwoju nakierowanym na produkcje związane z tańcem współczesnym, który obecnie wymaga nowych narzędzi szkoleniowych, nowego wewnętrznego zarządzania i nowych strategii rozwoju publiczności. CLASH! wspiera również cel, jakim jest promowanie wymiany i obiegu utworów i artystów na poziomie europejskim.

Wydarzenie odbywają się w ramach projektu CLASH! When Classic And Contemporary Dance Collide And New Forms Emerge, współfinansowanego z unijnego programu Kreatywna Europa (Grant Agreement No 2018-2032/001-001).

 

 Międzynarodowy festiwal CLASH!  

Hybryda modeli tanecznych – między klasyką a współczesnością

Strona internetowa  | Facebook 

E-mail: comunicazione@ballettodiroma.com 

#kreatywnaeuropa #ballettodiroma #deridadancecenter #420people #companhiadedanzadealmada #universitalasapienza