18.01.2021
Warsztaty improwizacji ruchowej online z Michałem Przybyłą
warsztatyinfo

Mamy propozycję dla osób, które myślą o ruchu jako o nowym doświadczeniu, nieustannym poszukiwaniu, rozwijaniu naturalnych reakcji i spontanicznym działaniu. Od 18 do 22 stycznia w godz. od 10.00 - 11.30 zapraszamy na warsztaty improwizacji ruchowej, które - gościnnie - poprowadzi online Michał Przybyła, tancerz, choreograf i pedagog, z udziałem artystów - tancerzy Polskiego Teatru Tańca. 

Opis zajęć:

Warsztaty improwizacji ruchowej to przestrzeń swobodnego poruszania się dla wszystkich chętnych i otwartych na nowe doznania psychofizyczne, w tym dla osób tańczących i tych bez doświadczenia tanecznego. Poznając możliwości własnego ciała, będziemy odkrywać przyjemność płynącą z tańca i ruchu, ale także z zabawy, wyzwolenia i energii. Poprzez zadania wizualizacyjne, uczestniczki i uczestnicy pogłębiać będą świadomość ciała i kontakt z własną fizycznością. Praca na wyobrażeniach oraz sensoryczności ciała prowadzić będzie do intensywnych poszukiwań ruchowych. Dostosowując zadania do indywidualnych umiejętności interpretacji, ale także uwarunkowań fizycznych oraz przestrzennych - każdy z uczestników będzie miał szansę eksplorować nowe strategie kreatywnego myślenia i tworzenia (Michał Przybyła). 

Prowadzący: 

Michał Przybyła - tancerz, choreograf, pedagog, absolwent studiów licencjackich na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi w zakresie tańca i choreografii. Ukończył program MASA oraz staż, zorganizowane przez Kibbutz Contemporary Dance Company w Izraelu. Był choreografem i reżyserem spektaklu „MOVE do mnie” w Łodzi (2016 rok), który stworzył z grupą Urban Movement. W 2018 roku rozpoczął projekt „Inicjatywa żywa” skierowany do tancerzy i osób niepełnosprawnych fizycznie, który przeprowadził w Pawilonie w Poznaniu oraz stworzył choreografię do spektaklu teatralnego „Ausgang” w reżyserii Mirka Kaczmarka w Teatrze Dramatycznym w Wałbrzychu. Wraz z Dominikiem Więckiem założył nieformalny kolektyw twórczy Direct Message Collective, który stworzył spektakl „Bromance” w ramach rezydencji „Nowa Generacja” organizowanej przez Scenę Roboczą w Poznaniu. Spektakl został laureatem II Konkursu na Najlepszy Spektakl Teatru Niezależnego „The Best OFF” i otrzymał wyróżnienie podczas 54. Przeglądu Teatrów Małych Form Kontrapunkt 2019. W latach 2016-2020 Michał Przybyła był artystą tancerzem w Polskim Teatrze Tańca w Poznaniu. Od 2020 roku prowadzi swój autorski cykl rozmów z artystami sztuki tańca: Ciało doskonałe, publikowany na portalu taniecPOLSKA.pl. Współpracuje z Krakowskim Teatrem Tańca, Krakowskim Centrum Choreograficznym, Teatrem Tańca Zawirowania. W październiku 2020 roku był tancerzem w The Royal Theatre of La Monnaie w operze „Die tote Stadt” w reżyserii Mariusza Trelińskiego i w choreografii Tomasza Wygody. W 2020 roku otrzymał stypendium twórcze Miasta Kraków oraz został rezydentem Centrum Teatru i Tańca w Warszawie, gdzie stworzył spektakl „Symetria”. Został także stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wraz z Dominikiem Więckiem jest rezydentem TanzFaktur w Köln w Niemczech w ramach programu INKUBATOR 2020.

Warsztaty będą prowadzone w języku polskim i angielskim.

Muzyka: Pimon Lekler 

Link do zakupu biletu na zajęcia

Movement improvisation workshops with Michal Przybyła