23.01.2021
ROZMÓWNICA ONLINE - jak Polski Teatr Tańca znalazł się przy ul. Taczaka?
Siedziba Polskiego Teatru Tańca przy Taczaka 8

23 stycznia p godz. 17.00 zapraszamy FB oraz You Tube Polskiego Teatru Tańca (PTT) na ostatnią rozmównicę w cyklu pt. „Polski Teatr Tańca w czasie, w przestrzeni, w ludziach”, do której naturalną scenerią będą wnętrza nowej siedziby Polskiego Teatru Tańca. 

O tym, jak narodził się pomysł lokalizacji własnej przestrzeni Polskiego Teatru Tańca przy ul. Taczaka 8 w Poznaniu opowiedzą goście, bez których pasji i konsekwencji zrealizowanie marzenia o własnym miejscu PTT w Poznaniu nie byłoby możliwe. 

Naszym gościem będzie Iwona Pasińska, wieloletnia pierwsza solista, a od 2016 roku dyrektor Polskiego Teatru Tańca, dr teatrologii, która jako choreograf i dramaturg ruchu współpracowała z licznymi teatrami dramatycznymi, operowymi i alternatywnymi w Polsce i za granicą, a obecnie z wielką pasją, zaangażowaniem, konsekwencją i pieczołowitością dba ze strony Polskiego Teatru Tańca o realizację inwestycji przy ul. Taczaka. Będzie z nami Włodzimierz Mazurkiewicz, dyrektor Departamentu Kultury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, będącego koordynatorem działań samorządowych instytucji kultury w Województwie Wielkopolskim - jedną z nich jest Polski Teatr Tańca. Departament Kultury wspiera Polski Teatr Tańca w budowie nowej siedziby. Warto dodać, że Pan Włodzimierz Mazurkiewicz w swoim bogatym życiorysie zawodowym ma też rozdział wypełniony pracą w teatrze - w latach 2007 - 2010 piastował stanowisko zastępcy dyrektora Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu. 

Poruszymy tematy, które uczynią kompletnym proces „narodzin” samodzielnej siedziby Polskiego Teatru Tańca przy ul. Taczaka. Zapytamy naszych gości, jakie zmiany na lepsze przyniosło zrealizowanie inwestycji, które nie byłoby możliwe bez wsparcia z funduszy unijnych Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014 - 2020. A także umiejscowimy projekt adaptacji zabytkowej kamienicy przy ul. Taczaka na potrzeby teatru w kontekście innych inwestycji w infrastrukturę kulturalną w Wielkopolsce. 

Przy okazji opowiemy o możliwościach, jakie stwarza sala studyjno - widowiskowa  Polskiego Teatru Tańca przy ul. Taczaka 8, która stała się scenografią w spektaklu „Kurka Wodna albo urojenie”, czyli pierwszej premierze PTT w nowym miejscu. Kolejne prezentacje spektaklu online od 29 do 31 stycznia, serdecznie zapraszamy!

Przypominamy, że cykl rozmównic można obecnie oglądać nie tylko na FB, ale też na You Tube Polskiego Teatru Tańca. Zapraszamy też do odsłuchania materiału w serwisie Spotify. 

Patronem medialnym cyklu rozmównic jest kwartalnik TANIEC. 

 

taniec