15.02.2021
Pilates z Katarzyną Rzetelską
Pilates

Jest jedną z form ruchu, która nie stwarza ograniczeń wieku, kondycji i możliwości ciała. Przynosi ulgę osobom spędzającym dużo czasu w pozycji siedzącej, koi napięcia nerwowe, ale także pozwala osiągnąć płynność ruchu. Pilates to doskonała, niemal uniwersalna metoda treningu wypracowana przez niemieckiego sportowca Josepha Pilatesa - stosowało ją wielu sławnych tancerzy i choreografów, wśród nich George Balanchine, Martha Graham czy Hanya Holm. Zapraszamy do udziału w zajęciach on - line prowadzonych przez Katarzynę Rzetelską, artystkę - tancerkę Polskiego Teatru Tańca. 

Opis zajęć: 

Metoda Pilatesa zawiera zestaw ćwiczeń, które angażują nie tylko ciało, ale także umysł, ponieważ wymagają dużej koncentracji. Trening, aktywizując wszystkie włókna mięśniowe podczas rozciągania i wydłużania ciała, wzmacnia osłabione grupy mięśni. Regularnie powtarzany - z zachowaniem kluczowych zasad - łagodzi bóle pleców. Ćwiczenia koncentrują się przede wszystkim na aktywacji mało używanych mięśni brzucha, tych głębiej położonych i równomiernym napięciu mięśniowym w całym ciele. Te elementy kształtują prawidłową postawę ciała. Ruchy stają się delikatne i łagodne, dają wspaniałą gibkość, elegancję i modelują smuklejszą sylwetkę. Przywracamy naszemu ciału równowagę, harmonię, elastyczność i wdzięk. Uczymy się świadomie uzyskiwać wydłużenie w stawach, dzięki czemu poprawiamy ich mobilność, co często jest efektem ustąpienia stanów bólowych. Nasza świadomość, związana z prawidłową postawą, poprawia nasze funkcjonowanie, pomaga nam samym kontrolować się na co dzień. Mając odpowiednią wiedzę, można "ćwiczyć" w każdych okolicznościach; nawet stojąc w kolejce, prowadząc samochód czy starając się zmienić swoje codzienne nawyki tak, aby zaczęły one działać na naszą korzyść, zapewniając nam dobre samopoczucie, poprawę kondycji i często ustąpienie dolegliwości bólowych. 

Katarzyna Rzetelska 

Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Feliksa Parnella w Łodzi. Po ukończeniu studiów pracowała w Teatrze Muzycznym w Łodzi, następnie podpisała kontrakt w Japonii, gdzie tańczyła w stylu modern jazz i broadway jazz. Po powrocie tańczyła na scenach Europy Zachodniej w repertuarze musicalowym. Swoje umiejętności wykonawcze i pedagogiczne doskonaliła w Anglii na stażach i warsztatach w technikach contemporary dance i modern jazz. W roku 2005 związała się etatowo z Polskim Teatrem Tańca. Była w grupie tancerzy współpracujących z Williamem Petit w projekcie „Trans Danse Europe”.

Zajęcia będą prowadzone w języku polskim i angielskim. 

Pilates with Katarzyna Rzetelska - description in English 

Termin: 15-19. 02.2021

Miejsce: VIMEO Polskiego Teatru Tańca 

Cena dostępu (48 h): 14,98 zł (płatność kartą kredytową lub PayPal za pośrednictwem Vimeo)

Wykup dostęp na Dzień pierwszy /15.02.2021 g. 10.00/ tutaj: Pilates.Dzień pierwszy/Vimeo On Demand

Wykup dostęp (pre-order) na Dzień drugi /16.02.2021 g. 10.00/ tutaj: Pilates. Dzień drugi/Vimeo On Demand

Wykup dostęp (pre-order) na Dzień trzeci /17.02.2021 g. 10.00/ tutaj: Pilates. Dzień trzeci/Vimeo On Demand

Wykup dostęp (pre-order) na Dzień czwarty /18.02.2021 g. 10.00/ tutaj: Pilates. Dzień czwarty/Vimeo On Demand

Wykup dostęp (pre-order) na Dzień piąty / 19.02.2021 g. 10.00/ tutaj: Pilates. Dzień piąty/Vimeo On Demand