16.02.2021
Konferencja pt. "Wnioski jako punkt wyjścia" podsumuje projekt unijny Clash!
Clash! - trening tancerza
Clash! - trening tancerza 2
clash! - trening tancerza 3
clash! - trening tancerza 3

17 lutego o godz. 16.00 czasu środkowoeuropejskiego na stronie http://www.clashproject.eu oraz @clashprojecteu odbędzie się konferencja podsumowująca projekt „Clash! Kiedy taniec klasyczny zderza się ze współczesnym i powstają nowe formy”, z udziałem sześciu zaangażowanych w przedsięwzięcie partnerów: Balletto di Roma (Włochy), Sapienza University   (Włochy), Derida Dance Center / Art Link Foundation (Bułgaria), Polski Teatr Tańca (Polska), 420PEOPLE (Czechy) oraz Companhia de Dança de Almada (Portugalia). 

Po intensywnej podróży online po świecie tańca, jaką był Międzynarodowy Festiwal „CLASH! Hybryda modeli tanecznych – między klasyką a współczesnością”, przyszedł czas na refleksję nad minionymi wydarzeniami   w ramach projektu „Clash!” oraz „burzę mózgów” na temat przyszłych ścieżek rozwoju.

Konferencja umożliwi ponowne „wirtualne spotkanie” pomiędzy europejskimi partnerami wywodzącymi się z różnych krajów Europy. „Okrągłe stoły” oraz sesje pytań i odpowiedzi, dzięki możliwości podzielenia się doświadczeniami i wnioskami, jeszcze bardziej zbliżą do siebie uczestników projektu „Clash!”, a jednocześnie będą otwarte dla wszystkich zainteresowanych słuchaczy.

Pragniemy rozpocząć dyskusję na temat przyszłości, którą otwiera projekt „Clash!”. Biorąc pod uwagę dynamiczne zmiany zachodzące w świecie, przyjrzymy się bliżej treningowi tancerza oraz procesowi twórczemu, skupiając się na nowych wyzwaniach, które stoją przed przyszłymi tancerzami. Zadamy sobie także pytanie, jak fakt pandemii koronawirusa wpłynął na przebieg projektu i jak radziliśmy sobie z przeniesieniem działań „na żywo”, związanych z zarządzaniem, komunikacją oraz rozwojem widowni, do środowiska cyfrowego. 

Konferencja odbywa się w ramach projektu „Clash! Kiedy taniec klasyczny i współczesny zderzają się i powstają nowe formy",  współfinansowanego z unijnego programu Kreatywna Europa (Grant Agreement No 2018-2032/001-001).

Wydarzenie w języku angielskim. 

Serdecznie zapraszamy!

Zdjęcie zostało wykonane podczas warsztatów z treningu tancerzy, zorganizowanych przez zespól 420PEOPLE w ramach projektu "Clash!".

fot. Pavel Ovsik