Twórcy i realizatorzy:
choreografia i wykonanie: Mateusz Adamczyk
scenariusz: Mateusz Adamczyk, Chat GPT v. 3.5, Gemini
reżyseria: Mateusz Adamczyk
muzyka: Mateusz Adamczyk, Suno, Wolfgang Amadeus Mozzart „Requiem Dies Irae”, Fryderyk Chopin „Nocturn no. 20”
projekcje wideo: Mateusz Adamczyk, Midjourney, D-iD, Runway LM, Let’s Enhance, LeiaPix, GoEnhance
kostiumy: Mateusz Adamczyk, Beata Adamczyk
czas trwania: 50 minut
Zgłębia temat nowych technologii, które coraz mocniej wpływają nie tylko na życie pojedynczej jednostki, lecz także całego społeczeństwa. Próbuje przewidzieć skutki uzależnienia i bezrefleksyjnego korzystania ze sztucznej inteligencji. Spektakl jest częścią projektu, którego głównym celem jest zgłębienie możliwości wykorzystania AI jako wsparcia artysty w procesie kreatywnym i produkcyjnym. Prezentacja bada rozpiętość granic w relacji człowieka, jego kreatywności i wpływu nowoczesnej technologii. Projekt powstał w ramach Stypendium Twórczego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Bilety: 60 zł(N), 40 zł (U), 40 zł (Karta Rodziny Dużej, Wielkopolska Karta Rodziny Dużej, Karta Mieszkańca Gminy Suchy Las, Karta Mieszkańca Gminy Tarnowo Podgórne, Mosińska Karta Mieszkańca, Złota Karta Seniora)
Przed spektaklem o godzinie 18.00 odbędzie się praktyczna rozmównica podczas, której uczestnicy bedą mogli wejść w intereakcję ze sztuczną inteligencją.
Wstęp wolny.
MATEUSZ ADAMCZYK - tancerz, choreograf, pedagog tańca. Absolwent Choreografii i Teorii Tańca na Uniwersytecie Fryderyka Chopina
w Warszawie, Tańca w Kulturze Fizycznej na AWF w Poznaniu i Informatyki na Politechnice Poznańskiej. Zwycięzca II Edycji Konkursu Choreograficznego organizowanego przez ZAiKS( 2022), Laureat Stypendium Twórczego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2024), finalista Solo Dance Contest podczas Gdańskiego Festiwalu Tańca (2024) oraz V Warszawskiego Konkursu Choreograficznego (2024). Autor choreografii m.in. do musicalu „Balladyna” Akademii Muzycznej w Poznaniu, „Kultura (prze)żyje” i koncertu „W tonacji życia” Teatru Muzycznego w Poznaniu oraz twórca niezależnych filmów tańca „dell’artista” i „Call”. Szkolił się u wielu znakomitych pedagogów takich jak Thierry Verger, Joseph Tmim, Stacy Boeddeker, Ira Kodiche, Chaz Buzan, Kayla Leigh, Anna Nasstrom. Inspiruje się wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi technologicznych w teatrze i tańcu. Bada wpływ sztucznej inteligencji na jednostkę i społeczeństwo, tworząc pierwszy w Polsce spektakl przy użyciu Al.
Spektakl odbędzie się w ramach V Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca „Granice Natury - Granice Kultury”, dofinansowanym ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Taniec”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca, jak również z dotacji celowej Samorządu Województwa Wielkopolskiego.